Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2019 02:44
Sony ujawnia 98-calowe telewizory 8K. Firma stawia na „super-duży” wyświetlacz
1813V

Sony ujawnia 98-calowe telewizory 8K. Firma stawia na „super-duży” wyświetlacz

Na CES 2019 nie mogło zabraknąć nowych telewizorów od Sony. Japończycy przywieźli na targi nowe „super-duże” wyświetlacze Z9G, które pozwolą klientom cieszyć się obrazem na 98-calach. Firma w tym wypadku wykorzystuje nowoczesną technologię.

Na dobry start konferencji otrzymaliśmy bardzo pozytywne informacje dotyczące zainteresowania PlayStation 4. Macie już w domu konsolę Sony? To może najwyższy czas rozejrzeć się za nowym odbiornikiem? Japończycy zaprezentowali dwa telewizory.

PlayStation 4 z genialnym wynikiem. Spider-Man notuje kapitalny start

Sony MASTER Series Z9G 8K HDR LED TV "to nowy rozdział w rozdzielczości 8K" – klienci mogą szykować gotówkę na 98- i 85-calowe odbiorniki, które skorzystają z zupełnie nowego podświetlenie LED i procesora Picture Processor X1 Ultimate. Ten ostatni element pozwoli „upiększyć” wszystkie treści, więc nie musicie się martwić brakiem filmów, czy też seriali w rozdzielczości 8K.

Urządzenia są również gotowe na treści „IMAX Enhanced”, które będą na wiosnę dostępne za pośrednictwem usługi Privilege 4K.  Wszystkie telewizory otrzymają również wsparcie dla  Netflix Calibrated Mode – tryb umożliwia oglądania treści w jakości przygotowanej przez twórców. Ponadto, jeszcze w tym roku nowe modele otrzymają wsparcie Apple AirPlay 2 i HomeKit, a dźwięk zapewni technologia „Sound-from-Picture Reality”, która zdaniem Sony oferuje urzekającą jakość dźwięku.

Jeśli nie macie w domu odpowiedniej ściany dla 98-calowego telewizora, możecie  zainteresować się  Sony A9G 4K OLED – tutaj otrzymacie „zaledwie” 77-, 65- lub 55-cali i maszyna zostanie wyposażona w Acoustic Surface Audio+, czyli głośnik wbudowany w ekranie (można go wykorzystywać jako centralka w kinie domowym). Sony ponownie korzysta z Android TV i Google Assistant do sterowania głosem.

Niestety, nie otrzymaliśmy jakichkolwiek szczegółów dotyczących cen – na takie przyjemności musimy zaczekać, ale telewizory mają trafić do klientów wiosną 2019 roku.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: ces ces 2019 Sony sony a9g 4k oled sony master series Sony MASTER Series Z9G 8K HDR z9g

Nie przegap