Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.01.2019 16:03
Conarium wkrótce trafi na konsole
1385V

Conarium wkrótce trafi na konsole. Horror dla fanów H.P. Lovecrafta

Dobre wieści dla graczy wyczekujących na kolejne pozycje przesiąknięte atmosferą twórczości H.P. Lovecrafta. Po wielu miesiącach wyczekiwania, Conarium w końcu zawędruje na konsole i z tej okazji możemy spojrzeć na nowy zwiastun.

Conarium trafił w czerwcu 2017 roku na komputery osobiste. Tytuł w tym czasie zebrał oceny na poziomie 70% i dziennikarze zachwalali kapitalną atmosferę, która jest bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów gry.

PlayStation 4 przepełnione hitami. Sony prezentuje nadciągające gry – na liście polska perełka

Pierwsze informacje o pojawieniu się Conarium na PS4 i XOne pojawiły się już w październiku 2016 roku. Autorzy na początku zakończyli prace nad edycją przeznaczoną na PC, a dopiero w kolejnym kroku zaczęli rozwijanie edycji na PlayStation 4 i Xboksa One – w pierwotnym planie premiera na trzech platformach miała odbyć się w pierwszym kwartale 2017 roku.

Na szczęście zespół nie zrezygnował z planów i Conarium trafi w lutym na konsole – aktualnie mamy potwierdzenie wstępnej daty na PlayStation 4, ale możemy przypuszczać, że jednocześnie odbędzie się premiera na Xboksie One.

Conarium w wielu miejscach jest inspirowane twórczością Howarda Phillipsa Lovecrafta – akcja gry została umiejscowiona w w latach 30. ubiegłego wieku, a głównym bohaterem pozycji został Frank Gliman, członek Wydziału Antropologii na Uniwersytecie Miskatonic. Jego zespół wyjeżdża na Antarktykę, gdzie badacze starają się przekroczyć granice ludzkiej świadomości za pomocą urządzenia nazwanego Conarium.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Conarium Iceberg Interactive Zoetrope Interactive