Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.01.2019 08:14
Nexon wystawiony na sprzedaż. Tylko nieliczni mogą kupić giganta
873V

Nexon wystawiony na sprzedaż. Tylko nieliczni mogą kupić giganta

Już wkrótce możemy być świadkami niezwykle interesującej transakcji. Szef Nexon zdecydował się sprzedać wszystkie swoje udziały koreańsko-japońskiego kolosa. To właśnie ta firma odpowiada za między innymi TERA.

Nexon został założony w 1994 roku w Seulu. Firma specjalizuje się w sieciowych produkcjach na komputery PC oraz urządzenia mobilne – według ostatnich statystyk korporacja zajmuje się ponad 80 tytułami w ponad 190 krajach.

Microsoft ponownie poprawia kontroler do Xbox One. Patent zwiastuje ciekawą technologię

Nexon to prawdziwy gigant, który w 2017 roku wygenerował przychody na poziomie około 2,2 mld dolarów, a dochód netto wyniósł około 550 mln dolarów. Firma pod względem osiąganych wyników jest jednym z największych graczy na naszym rynku.

To właśnie z tego powodu decyzja dotycząca sprzedaży jest szokująca. Dziennikarze Reutersa dotarli do informacji, według której Kim Jung-ju, jego żona Yoo Jung Hyun oraz podmioty powiązane chcą sprzedać 98.64% akcji NXC Corp.

Szacowana wartość wynosi około 8,9 mld dolarów, więc możemy mieć pewność, że tylko nieliczni będą mogli pozwolić sobie na przejęcie Nexonu – na liście potencjalnych nabywców zostały zgłoszone trzy firmy: Electronic Arts, Netmarble i Tencent.

Jest to interesująca sytuacja, jednak trzeba mieć świadomość, że Nexon przygotowuje głównie gry na azjatycki rynek – tylko nieliczne pozycje są dostępne na całym świecie. Nexon odpowiada za między innymi: Battlerite, Counter-Strike Online, MapleStory, Sudden Attack, TERA, MARVEL Battle Lines, czy też Power Rangers: All Stars.

Tagi: Bluehole Studios Gameforge AG nexon nexon america nexon korea TERA

Nie przegap