Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.01.2019 17:39
Karcianki przejadły się graczom? Artifact od Valve poza Top 100 na Steam
1285V

Karcianki przejadły się graczom? Artifact od Valve poza Top 100 na Steam

O problemach związanych z Artifact pisaliśmy już na początku grudnia. Okazuje się, że z zainteresowaniem w ostatnich tygodniach rzeczoną karcianką jest jeszcze gorzej.

Gdy Artifact startowało pod koniec listopada 2018 roku, gra nie schodziła przez pewien czas z listy 5 najpopularniejszych gier oferowanych na Steam. Wygląda jednak na to, że graczom przejadły się już karcianki, a w szczególności koncepcja wymuszania mikrotransakcji na każdym kroku. Już w grudniu Artifact mógł się "pochwalić" tylko 10 tysiącami graczy dziennie na serwerach w szczytowym momencie. Teraz, na samym początku 2019 roku tytuł w ogóle wypadł z listy top 100 na Steam.

Obecnie Artifact może liczyć tylko na maksymalnie 6 tysięcy graczy w jednym momencie na serwerach Steam. To spore rozczarowanie dla Valve. Ich pierwsza gra wydana po 5 letniej przerwie miała stać się absolutnym hitem na Steam. Gracze zdecydowanie liczyli jednak na coś innego, niż karcianka. Być może da to do myślenia autorom kultowego Half-Life.

Warto w tym miejscu wspomnieć o nie najlepszej sprzedaży kolejnej nowej karcianki (a w zasadzie hybrydy: karcianki-RPG-przygodówki), czyli Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści, o czym wspominało samo CD Projekt.

Źródło: https://www.githyp.com/valves-artifact-ended-2018-outside-steams-top-100-most-played-games/

Tagi: Artifact karcianki Steam Valve wtopa