Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.01.2019 11:44
The Last Night z dużymi problemami
993V

The Last Night z dużymi problemami. Gra powstaje, ale twórcy potrzebują funduszy

The Last Night zostało zapowiedziane na E3 2017 i od tego czasu czekamy na nową prezentację cyberpunkowej produkcji. Twórcy planowali ujawnić nowy materiał pod koniec ubiegłego roku, ale natrafili na spore problemy.

The Last Night czerpie garściami z Another World, Flashback i serii Oddworld. Twórcy zaproszą zainteresowanych do futurystycznego miasta, gdzie otrzymamy swobodę przemierzania lokacji i poznamy mocną historię nastawioną na cyberpunk.

Najlepiej oceniane gry 2018 roku. Red Dead Redemption 2 królem

W pierwotnym założeniu deweloperzy The Last Night planowali wydanie gry w 2018 roku, ale nie udało im się zrealizować tego planu. Produkcja otrzymała „masywny” wzrost budżetu w ostatnich 12 miesiącach, udało się podwoić zespół odpowiedzialny za projekt, znaleziono i opracowano niezbędną architekturę kodu, a nawet stworzono jeszcze wspanialsze, hybrydowe techniki 3D pixel artu.

Tutaj jednak kończą się pozytywy – Odd Tales spotkało się również z „ogromnymi problemami biznesowymi, prawnymi i finansowymi”, o których aktualnie zespół nie może mówić. Firma musiała odwołać zwiastun, który miał zostać opublikowany na The Game Awards i aktualnie trwają poszukiwania nowych funduszy.

Jest to naprawdę trudna sytuacja – z jednej strony autorzy znacząco podwyższyli budżet The Last Night, ale jednocześnie muszą szukać inwestorów. Możemy przypuszczać, że niedogodności są związane z problemami biznesowymi i finansowymi.

Aktualnie Tim Soret – dyrektor kreatywny The Last Night – nie przedstawił nowej daty premiery, ale wiele na to wskazuje, że gra może nie zadebiutować nawet w 2019 roku.

Dla przypomnienia, tak wygląda pierwszy zwiastun The Last Night:

Źródło: Twitter

Tagi: Odd Tales Raw Fury The Last Night

Nie przegap