Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.01.2019 11:23
Polyphony Digital otwiera nowe studio. Twórcy Gran Turismo poszukują młodych talentów
1712V

Polyphony Digital otwiera nowe studio. Twórcy Gran Turismo poszukują młodych talentów

Deweloperzy odpowiedzialni za serię Gran Turismo nie tracą czasu. Firma zdecydowała się na otwarcie nowego studia, które pomoże przejmować młodych deweloperów.

Polyphony Digital zostało założone w 1998 roku. Japończycy od początku specjalizują się w wyścigach i ich największym sukcesem jest przygotowywanie kolejnych gier z serii Gran Turismo.

Gran Turismo Sport. Polyphony Digital pracuje nad własnym ray-tracingiem

Deweloperzy odpowiedzialni za wizytówkę marki PlayStation zdecydowali się na ciekawy ruch – Polyphony Digital otworzyło kolejne studio w Tokio. Jest to już trzeci oddział studia w Japonii, jednak warto zwrócić uwagę na samo umiejscowienie budynku.

Japończycy otworzyli nowy biurowiec w dzielnicy Ueno, a dokładnie bardzo blisko Tokyo University of the Arts – już teraz kilku studentów pracujących w Polyphony Digital uczy się właśnie na tym uniwersytecie i nowa lokalizacja pozwoli im na poszerzanie swojej wiedzy przy jednoczesnym rozwijaniu gier z serii Gran Turismo.

Część pracowników z nowego studia pracuje w niepełnym wymiarze godzin, ponieważ młodzi deweloperzy łączą pracę z nauką. Oczywiście Polyphony Digital decyduje się na pełne zatrudnienie najlepszych studentów.

Polyphony Digital posiada już pięć zespołów (trzy w Japonii i po jednym w Amsterdamie oraz Los Angeles) i możemy mieć pewność, że programiści pracują już nad pełnoprawnym Gran Turismo, które nadjedzie na PlayStation 5.

Źródło: https://gamingbolt.com/gran-turismo-developer-polyphony-digital-opens-new-studio

Tagi: gran turismo gran turismo 7 Polyphony Digital