Paweł Musiolik Paweł Musiolik 02.01.2019 10:44
Star Control: Origins wycofane ze sprzedaży. Twórców może czekać sądowa batalia
1060V

Star Control: Origins wycofane ze sprzedaży. Twórców może czekać sądowa batalia

Star Control: Origins zostało wycofane ze sprzedaży. Powodem jest ciągnąca się batalia między Stardockiem (deweloper i wydawca), a twórcami oryginalnej serii.

Star Control: Origins miało być restartem serii znanej na PC-towym rynku. Stardock, które nabyło prawa do marki Star Control (a przynajmniej tak twierdzą) w 2013 roku uznało, że czas stworzyć coś nowego. Gra jednak nie została przyjęta za ciepło.

Assassin's Creed Odyssey, Strange Brigade i Star Control gratis do kart AMD

Jeśli zwlekaliście z zakupem, to donosimy, że... aktualnie gry nie kupicie nigdzie poza GOG.com, a i z tego sklepu tytuł zniknie. Dlaczego? Twórcy serii - Fred Ford i Paul Reiche III, którzy dali jej początek w 1990 roku i stworzyli kontynuację, postanowili wystosować żądanie zdjęcia Star Control: Origins za pomocą DMCA.

Z tego powodu, gra z automatu zniknęła ze sprzedaży. Dlaczego? Od dłuższego czasu trwa prawna przepychanka między Stardock, a twórcami. Ci pierwsi w 2013 roku nabyli prawa do tytułu Star Control. Twierdzą też, że razem z nim posiadają prawa do całej marki, co kwestionują Fred Ford i Paul Reiche III.

W ciągu ostatnich kilku lat dwójka twórców chciała pójść kilkukrotnie na ugodę proponując odpowiednie rozwiązania, ale Stardock było nieugięte w swoich żądaniach i twierdzeniach, przez co cała sprawa przeniosła się na salę sądową. Gdy For i Reich zapowiedzieli duchowego następcę Star Control - Ghosts of the Precursors, Stardock wystosował pozew o naruszenie praw autorskich. W kontrze - Ford i Reich złożyli podobne doniesienie.

I tak o to w trakcie prawnej przepychanki, oryginalni twórcy uznali, że skorzystają z prawa DMCA i po prostu zdejmą ze sprzedaży Star Control: Origins. Jeśli grę kupiliście wcześniej, to możecie ją zachować.

Tagi: pc star control: origins stardock