Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 15.12.2018 16:29
Nintendo Switch. Japończycy kupili już ponad 6 milionów konsol
1049V

Nintendo Switch. Japończycy kupili już ponad 6 milionów konsol

Nintendo Switch jest jednym z największych sukcesów w historii ojców Mario, czego dowodzą coraz to wyższe słupki sprzedaży konsoli. Pracownicy Ninny znów mają powód do świętowania.

Nie od dziś wiadomo, że w Kraju Kwitnącej Wiśni konsole przenośne są znacznie popularniejsze od tych stacjonarnych i dzięki specyfice tego rynku, wielki sukces odniosła tam nawet PlayStation Vita.

PlayStation 4 sprzedało się już lepiej od PlayStation 3

Według regularnie dostarczanych nam przez Media Create danych, Nintendo Switch znalazło w Japonii już 6 112 100 nabywców. Oznacza to, że w przeciągu niespełna dwóch lat, "pstryczek" wykręcił większy wynik niż będąca na rynku od 7 lat PlayStation Vita, którą do dziś kupiło 5 955 448 Japończyków.

Jeśli Switch utrzyma takie tempo sprzedaży, już niebawem wyprzedzi PlayStation 4 (7,24 mln), a następnie PlayStation 3 (10,47 mln). A jest do wysoce prawdopodobne, jeśli tylko konsola otrzyma więcej takich hitów jak Super Smash Bros. Ultimate.

Super Smash Bros Ultimate Opening Movie

Źródło: https://nintendoeverything.com/switch-surpasses-six-million-units-sold-in-japan-outsells-ps-vita/?fbclid=IwAR1WV3ijEoa_IcSRvtMzzHUVheBNbOBqpVNp1HOxhc6dambjna8id8qg3L8

Tagi: japonia media create nintendo Switch ps vita