Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.12.2018 16:20
Call of Duty 2019. Twórcy ewakuowani przez alarm bombowy
1670V

Call of Duty 2019. Twórcy ewakuowani przez alarm bombowy

Deweloperzy przyszłorocznego Call of Duty nie mogą liczyć na spokojną pracę. Studio w Los Angeles otrzymało wiadomość o podłożeniu bomby – była to próba wyłudzenia 20 000 dolarów.

Infinity Ward otrzymało wiadomość e-mail zawierającą informację o podłożeniu bomby w amerykańskiej siedzibie studia pracującego nad Call of Duty. Szefowie nie mogli zlekceważyć pogróżek, więc pracownicy zostali ewakuowani, a policja dokładnie sprawdziła cały budynek.

Call of Duty: Black Ops 4. Zwiastun pokazuje zmiany z Operation Absolute Zero

Bomby na szczęście nie znaleziono – była to wyłącznie próba wyłudzenia pieniędzy, ponieważ podobne wiadomości trafiły do najróżniejszych instytucji na terenie całej Ameryki. Szkoły oraz urzędy państwowe również zostały dokładnie sprawdzone przez funkcjonariuszy.

Seria gróźb miała wyłącznie jeden cel – zainteresowani chcieli wyłudzić bitcoiny o wartości 20 000 dolarów. Na szczęście nikomu nic się nie stało i możemy mieć oczywiście nadzieję, że sprawca lub sprawcy zostaną złapani.

Infinity Ward zajmuje się teraz ważnym projektem, ponieważ to właśnie to studio zaoferuje graczom Call of Duty w 2019 roku. Deweloperzy są wspomagani przez Infinity Ward Poland i według przecieków gra ma powstawać już na dwie generacje.

Źródło: https://kotaku.com/call-of-duty-developer-evacuated-after-bomb-threat-1831082232

Tagi: call of duty Call of Duty 2019 Infinity Ward

Nie przegap