Paweł Musiolik Paweł Musiolik 14.12.2018 12:37
Fallout 76 nadal w ogniu krytyki. Łatka pokazuje niekompetencję Bethesdy
7130V

Fallout 76 nadal w ogniu krytyki. Łatka pokazuje niekompetencję Bethesdy

Fallout 76 po paru cichszych dniach, ponownie wraca na grilla. O co poszło tym razem?

Bethesda obiecała sprawną implementację proporcji ekranu 21:9 w Fallout 76 wraz z aktualizacją. Jak obiecano, tak zrobiono. No, może pomijając "sprawne", bo gdy łatka się pojawiła, szybko okazało się, że obsługa 21:9 zrobiona jest byle jak.

Fallout 76 jeszcze taniej! Gra Bethesdy do kupienia za 89 zł

Przed aktualizacją, jeśli PC-towi gracze chcieli wymusić obsługę 21:9 w swoich PC-tach, musieli ręcznie edytować tekstowy plik *.ini, zawierający wszystkie ustawienia gry. Z racji wymuszonego zachowania, gra była po prostu rozciągana, do nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Bethesda miała okazję więc to poprawić. Co zrobiono? Cóż... po aktualizacji, obsługa proporcji obrazu 21:9 została oficjalnie dodana, ale... w ten sam sposób, jaki robili wcześniej gracze - poprzez dopisanie jednej linijki w pliku ini. Obraz zamiast skalować się z zachowaniem proporcji - został ponownie rozciągnięty.

Na górze oficjalne "wsparcie" 21:9, na dole - efekt amatorskiej modyfikacji

Całość jest tym bardziej zabawna, że modderzy wydali już wcześniej odpowiednią modyfikację, która... nie rozciąga obrazu i odpowiednio skaluje interfejs. I choć autorzy określają moda dalekim od perfekcji, to wypada znacznie lepiej niż oficjalne wsparcie dewelopera Fallouta 76.

Źródło: https://www.reddit.com/r/Fallout/comments/a59fgr/the_219_fix_is_basically_just_an_ini_edit/

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Fallout 76 PC

Nie przegap