Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.12.2018 09:09
TVP chce wykupić filmy i seriale Showmax. Partnerzy biznesowi zaskoczeni decyzją Showmax
2149V

TVP chce wykupić filmy i seriale Showmax. Partnerzy biznesowi zaskoczeni decyzją Showmax

W środę dowiedzieliśmy się, że Showmax zakończy swoją działalność w Polsce na początku 2019 roku. Czy serwis streamingowy będzie jednak dalej funkcjonować z nowym właścicielem?

Showmax opuszcza Polskę z ostatnim dniem stycznia 2019 roku i ma to związek z decyzją koncernu Naspers o wycofywaniu się ze streamowania treści filmowych w Sieci.

Co ciekawe - decyzja ta nie została wcześniej przedstawiona polskim partnerom biznesowym Showmax. Swojego zaskoczenia sytuacją nie krył m.in.T-Mobile i Play.

Serwis WirtualneMedia donosi, że kupnem treści z polskiego oddziału Showmax zainteresowana jest TVP. Ewentualny zakup prawdopodobnie wzbogaciłby ofertę platformy VOD TVP.

"TVP jest potencjalnie zainteresowana zakupem oraz utrzymaniem działania serwisu. Były już pierwsze kontakty na poziomie zarządu - powiedział Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

Jeśli TVP uda się wykupić treści z Showmax, to na platformie VOD TVP wylądowałyby m.in. seriale "Rojst", "Ucho prezesa" oraz polskie filmy takie jak np. "Ksiądz", Kobiety Mafii" i "Konwój".

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-chce-kupic-showmax-byly-juz-pierwsze-kontakty-na-poziomie-zarzadu

Tagi: polska showmax tvp ucho prezesa vod vod tvp

Nie przegap