Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.12.2018 16:18
Metro Exodus z nową datą premiery! Gra w złocie i z klimatycznym materiałem
2353V

Metro Exodus z nową datą premiery! Gra w złocie i z klimatycznym materiałem

4A Games zakończyło już wszystkie prace nad Metro Exodus. Możecie mieć pewność, że gra zadebiutuje na początku przyszłego roku, ale właśnie poznaliśmy nową datę premiery. Produkcja trafi na rynek wcześniej niż pierwotnie zakładano.

Metro Exodus będzie jedną z najważniejszych, przyszłorocznych produkcji, na którą na pewno czeka wielu czytelników naszego portalu. Twórcy właśnie potwierdzili zakończenie najważniejszych prac nad grą, więc w kolejnych tygodniach zespół będzie wyłącznie szlifował przygotowane elementy.

Film Metro 2033 wstrzymany. Prawa wróciły do Głuchowskiego, bo producenci chcieli umiejscowić akcję w Ameryce

Gra miała zadebiutować na rynku 22 lutego, jednak zespół zmienił plany. Firma ucieka od głośnych premier i w rezultacie Metro Exodus trafi na półki sklepowe 15 lutego! Jest to wyłącznie tydzień różnicy, jednak na pewno będzie to dobra wiadomość dla graczy, którzy zamierzają w lutym zapoznać się z między innymi tytułem 4A Games.

Tak sytuację skomentował Klemens Kundratitz, CEO w Deep Silver:

„Fani czekali cierpliwie na Metro Exodus od ogłoszenia tytułu na E3 2017. Poprzednio przesunęliśmy premierę by być pewnym, że deweloper, firma 4A Games, będzie miał czas na osiągnięcie swojej wizji gry. Dlatego teraz tym bardziej jest nam miło poinformować o przyspieszeniu premiery”

Z okazji osiągnięcia „złotego statusu” możemy spojrzeć na poniższy materiał. Jest to intro, za które odpowiada Elastic.tv – to właśnie ta firma stworzyła pokazówkę do między innymi „Gry o Tron” i „Westworld”. Projekt został udźwiękowiony przez Aleksieja Omelańczuka – kompozytora serii Metro.

Techland – rodzimy wydawca – zapowiedział również przyszłoroczne atrakcje – na początku 2019 roku zobaczymy nowy fragment rozgrywki oraz zerkniemy na fabularny zwiastun.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus trailer zwiastun