Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.12.2018 14:36
Scalebound powrócił na Amazon. Z odległą datą premiery
1031V

Scalebound powrócił na Amazon. Z odległą datą premiery

Platinum Games przez wiele miesięcy pracowało nad ekskluzywnym tytułem dla Xboksa One. Szefowie Microsoftu nie byli zadowoleni z postępu prac nad Scalebound, więc zdecydowali się anulować grę, która właśnie powróciła na Amazon.

Platinum Games nie śpieszyło się z rozwojem Scalebound, ponieważ japońscy deweloperzy jednocześnie pracowali nad innymi tytułami. W rezultacie prace nad produkcją o smokach zostały wstrzymane.

Deals with Gold. Przeceny Monster Hunter World i Battlefield 4

Ta wiadomość wywołała lawinę negatywnych komentarzy wśród fanów marki Xbox. Microsoft podkreślał, że jest to „dobra decyzja dla graczy”, a w kolejnych miesiącach pojawiły się przecieki, według których projekt trafił do nowej ekipy. Spencer zdecydował się szybko zdementować tę wiadomość.

Mimo to o Scalebound jest ponownie głośno. Tytuł trafił na francuski Amazon i zdaniem pracowników wielkie smoki nadlecą na konsolę Amerykanów w 2020 roku. Nie możemy oczywiście potwierdzić tej wiadomości, ale jestem przekonany, że wielu graczy chętnie zapoznałoby się z tą produkcją.

Może wśród nowych zespołów Microsoftu pojawiła się formacja, która chętnie weźmie na barki tę odpowiedzialność i zajmie się dokończeniem prac nad Scalebound? Pewnie deweloperzy musieliby zająć się pełnym przebudowaniem niektórych systemów, jednak trudno nie odnieść wrażenia, że wiadomość o powrocie tej marki zostałaby na pewno dobrze odebrana przez sympatyków Xboksa One.

Mateusz, dzięki za link!

Tagi: Microsoft platinum games scalebound

Nie przegap