Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.12.2018 20:46
Stardew Valley w tym tygodniu otrzyma multiplayer na Nintendo Switch
869V

Stardew Valley w tym tygodniu otrzyma multiplayer na Nintendo Switch

Kapitalna wiadomość dla miłośników Stardew Valley. Gracze w końcu otrzymają możliwość wspólnego grzebania w ziemi na Nintendo Switch. Aktualizacja zadebiutuje jeszcze w tym tygodniu.

Stardew Valley to jedna z perełek aktualnej generacji. Tytuł aktualnie zadebiutował na PlayStation 4, Xboksach One, Nintendo Switch oraz komputerach osobistych. Za przygotowanie pozycji odpowiada jednoosobowe studio Concerned Ape, założone przez Erica Barone'a.

Sprzedaż gier w UK. Triumf Super Smash Bros. Ultimate i rozczarowanie Just Cause 4

12 grudnia odbędzie się premiera aktualizacji do Stardew Valley, która wprowadza tryb sieciowy – pliki na początek wylądują wyłącznie na Nintendo Switchu, jednak twórca zapowiedział przygotowanie nowości również na PlayStation 4 i Xboksa One.

Gracze w końcu otrzymają możliwość zaproszenia do zabawy trzech znajomych, a później zainteresowani będą wspólnie grzebać w ziemi, zajmować się górnictwem, zawalczą z potworami, czy też wskoczą na ryby, by w ostateczności wylądować na festiwalu.

W Stardew Valley znajdzie się komunikator głosowy, ale deweloper zadbał również o czat tekstowy oraz niemal 200 emotek. Co ciekawe, w tytule bez najmniejszego problemu weźmiemy ślub z innym graczem, ale możemy również wziąć rozwód lub zakażemy wstępu farmerowi na nasze włości. W grze pojawi się również balans – zyskiem musimy się dzielić.

Brzmi ciekawie? Prezentację nowości znajdziecie poniżej.

Tagi: Chucklefish Games Concerned Ape Stardew Valley