Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.12.2018 09:43
3DMark Port Royal sprawdza, jak komputery radzą sobie z ray tracingiem
648V

3DMark Port Royal sprawdza, jak komputery radzą sobie z ray tracingiem

Ray tracing to najnowszy "krzyk mody" w graficznej technologii, a kolejne firmy podłapują ten trend. Tym razem do działania w tym kontekście przystąpili autorzy 3DMark Port Royal.

Karty graficzne RTX Nvidia wspierają standard ray tracingu. Nowa technologia już została wykorzystana przez pierwsze tytuły, lub do nich właśnie zmierza. Gracze zadający sobie pytanie, czy ich pecet "uciągnie" taki ładunek, mogą odpalać już 3DMark Port Royal, czyli nowy test (benchmark), opracowany z udziałem AMD, Intela i NVIDIA, który ma wykazać, jak dana konfiguracja sprzętowa radzi sobie z raytracingiem.

W 3DMark Port Royale można przeprowadzać próby do maksymalnej rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Niestety za taki test trzeba będzie zapłacić. Osoby, które już posiadają 3DMark muszą zapłacić dodatkowo 3 dolary za opcję testowania ray tracingu. 3DMark Port Royal dostępny będzie w cyfrowej dystrybucji od 8 stycznia 2019 r.

Póki co ray tracing oferowany jest wyłącznie w następujących kartach graficznych firmy NVIDIA: RTX 2070, RTX 2080, RTX 2080 Ti, Titan RTX, Quadro RTX oraz Titan V.

 

Źródło: https://benchmarks.ul.com/3dmark/buy-port-royal-upgrade

Tagi: 3dmark 3dmark port royal pc test