Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 08.12.2018 13:53
Yuji Horii napomyka o Dragon Quest XII
355V

Yuji Horii napomyka o Dragon Quest XII

Podczas pogadanki zorganizowanej na konferencji CEDEC+Kyushu 2018 Yuji Horii, twórca serii Dragon Quest, został zapytany o kolejną odsłonę popularnego cyklu, nad którym sprawuje pieczę już od ponad 30 lat.

Pogadankę poprowadził Akihiro Hino, szef studia Level-5, które współpracowało ze Square Enix przy produkcji Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King i Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies. Na koniec spotkania Horii został przez niego zapytany, co z Dragon Quest XII.

Horii odparł, że wprawdzie ma kilka pomysłów, ale w tej chwili nie może zdradzić konkretów. Temat poprowadził jednak dalej. Wspomniał, że fabuła Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age była dobrze oceniana, dlatego zastanawia się obecnie, czy "dwunastka" nie powinna bardziej skupić się na gameplayu. Nie oznacza to jednak, że chciałby zrezygnować z opowieści kreślonej z wielkim rozmachem - dwunasty Dragon Quest mógłby być, mówi, jeszcze większy od poprzednika. Jeden z motywów, o którym napomknął, to uczucia ludzi, gdy spełniają się ich skryte marzenia.

To nie nowość, że tworząc swoje fantastyczne światy Horii czerpie ze współczesności i prawdziwych zjawisk społecznych. Na przykład motyw z alternatywnym światem, który pojawił się w Dragon Quest VI: Realms of Reverie, był inspirowany popularnymi w latach 90. poszukiwaniami własnego ja.

Dragon Quest XII, zaznaczył twórca serii, to jednak wciąż bliżej nieokreślona przyszłość. By umilić sobie oczekiwanie, zachęcał do zagrania w Dragon Quest Builders 2 (w Japonii gra ukaże się w tym miesiącu, na Zachodzie w przyszłym roku).

Źródło: https://www.famitsu.com/news/201812/08168586.html

Tagi: dragon quest Square Enix

Nie przegap