Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.12.2018 18:17
W Ancestors wcielamy się w małpoluda. Pierwsze 20 minut rozgrywki!
1002V

W Ancestors wcielamy się w małpoluda. Pierwsze 20 minut rozgrywki!

Twórca marki Assassin's Creed ujawnił już zwiastun swojego najnowszego projektu. Teraz pora na pierwsze konkrety o Ancestors: The Humankind Odyssey!

Zabawę w Ancestors zaczynamy 10 milionów lat temu, gdy ciepły i wilgotny klimat sprawił, że prawie cała kula ziemska porastała gęstymi lasami (drzewa rosły nawet na Antarktydzie!). W takich warunkach rządziły małpy i rodzili się jednocześnie pierwsi przodkowie ludzi. 

Jak widać w zaprezentowanym gameplayu losy małpoludów nie są proste. Już pierwsze minuty są bardzo dramatyczne. Na początku wcielamy się w małego protoczłowieka, który próbuje uciec przed wszechobecnymi drapieżnikami. Nawet w konarach drzew nie jesteśmy bezpieczni.

Ciekawy jest styl "paniki" z Ancestors - te wyskakujące zewsząd paszcze drapieżników są dosyć surrealistyczne. Jak widać w otoczeniu trzeba szukać kryjówek. W późniejszych rozdziałach zabawy zmieniamy się jednak w myśliwego, który musi współpracować z innymi małpoludami, by pozyskać żywność.

Wygląda to bardzo ciekawie. Miejmy nadzieję, że gameplay na dłuższą metę nie będzie jednak nużyć. Premiera zaplanowana jest na 2019 r.


Tagi: Ancestors: The Humankind Odyssey Panache Digital Games

Nie przegap