Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.12.2018 16:04
Charytatywna akcja graczy pomoże Fundacji Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka
254V

Charytatywna akcja graczy pomoże Fundacji Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka

Jeszcze w tym tygodniu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Ponad 60 zaproszonych gości weźmie udział w akcji charytatywnej, która pomoże Fundacji Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka i pozwoli kupić sprzęt dla Kliniki Rehabilitacji.

To już czwarta inicjatywa charytatywnej akcji firmy NVIDIA, która zbiera gotówkę dla potrzebujących. Dzięki wydarzeniom udało się już zebrać blisko 200 000 złotych – pieniądze trafiły do fundacji DKMS, kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei oraz podopiecznych Kliniki Budzik, walczącej o wybudzanie osób pogrążonych w śpiączce.

PhysX dla wszystkich. NVIDIA udostepnia źródła

„Cieszymy się, że już po raz czwarty udało się zebrać dużą grupę osób, którzy chętnie pomagają potrzebującym. Dotąd dzięki hojności graczy i widzów transmisji udało się zabrać prawie 200 000 złotych. Internauci udowadniają, że dzielenie się z innymi to nie tylko dobry uczynek, ale przede wszystkim wielka radość.” - powiedziała Hanna Leśniorowska, Senior Marketing Manager Central Eastern Europe z firmy NVIDIA

Organizatorzy doskonale zdają sobie sprawę, że powrót do zdrowia jest często niezwykle wymagającą walką. W prawdziwym życiu nie możemy wziąć apteczki i po chwili biegać za kolejną misją. Rehabilitacja wymaga czasu i pieniędzy, więc tym razem zdecydowano się pomóc Fundacji Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka. Tak o inicjatywie wypowiedziała się prezes Elżbieta Golińska:

„Nasza fundacja od 29 lat wspiera ten szpital na różne sposoby, bo najważniejsze są dzieci i komfort ich diagnozowania oraz leczenia. Tworzymy nowoczesne i bezpieczne warunki, by dzieci były leczone według najwyższych standardów bez względu na to, czy urodziły się tu, czy tysiąc kilometrów stąd. Chore dziecko cierpi bardziej niż dorosły - nie rozumie pewnych rzeczy, nie umie o wszystko zapytać. Rehabilitacja to ciężka, czasem bolesna praca nad powrotem do zdrowia i sprawności dzieci z wadami wrodzonymi, nabytymi, po urazach i nie tylko. Tym cenniejsza jest właśnie taka akcja - szlachetne działanie na rzecz nowoczesnej, skutecznej rehabilitacji pacjentów CZD.”

Główna zbiórka odbędzie się w dniach 7-9 grudnia 2018 roku podczas 54-godzinnej transmisji live-stream. Podczas wydarzenia ponad 60 zaproszonych gości, wśród których nie zabraknie znanych osobistości i drużyn esportowych, wraz ze swoimi fanami postara się zebrać jak największą kwotę na pomoc potrzebującym dzieciom.

Szczegółowy harmonogram transmisji oraz konkrety akcji znajdziecie na stronie firmy NVIDIA. To właśnie w tym miejscu zainteresowani mogą zasilić konto fundacji lub śledzić postęp zbiórki.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: akcja charytatywna NVIDIA stream

Nie przegap