Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.12.2018 15:20
Pokemon GO w końcu z walkami PVP. Jak to działa? Gameplay pokazuje pojedynki
1790V

Pokemon GO w końcu z walkami PVP. Jak to działa? Gameplay pokazuje pojedynki

Po miesiącach wyczekiwania i milionach złapanych Pokemonów, Pokemon GO w końcu otrzymało walki PVP. Twórcy zaprezentowali nowy tryb, który pozwala mierzyć się w pojedynkach ze znajomymi.

O pojedynkach PVP w Pokemon GO słyszymy od premiery. Twórcy długo czekali z zaoferowaniem starć, jednak w końcu od dzisiaj zainteresowani będą brać udział w rywalizacji Player vs. Player. Studio zdecydowało się na przyzwoity system.

Pokeball Plus – recenzja sprzętu. Spełnienie marzenia przyszło o 15 lat za późno

Najnowsza aktualizacja Pokemon GO wprowadza oczekiwane pojedynki PVP – w tym wypadku gracze mogą rzucić wyzwanie innemu trenerowi. Wystarczy pojawić się obok przeciwnika, zeskanować jego kod i następnie rozpocznie się faza przygotowania.

Zawodnicy na początku muszą wybrać jedną z trzech lig – w prostych słowach jest to maksymalny poziom CP, jaki mogą posiadać Pokemony w walce. Twórcy oferują Great League (do 1500 CP), Ultra League (do 2500 CP) oraz Master League (do 10000 CP).

W każdym meczu biorą udział po trzy Pokemony – autorzy zdecydowali się na starcia w czasie rzeczywistym, a zainteresowani mogą korzystać ze szybkich ataków lub zdecydować się na mocniejsze ciosy, które jednak trzeba załadować. Jeszcze przed przystąpieniem do boju możemy nakarmić naszych pupili i zwiększyć ich statystyki.

Warto zaznaczyć, że Pokemon GO oferuje również walki ze znajomymi, którzy nie muszą znajdować się obok – w tym wypadku do starć zapraszamy z listy przyjaciół.

Tagi: gameplay Niantic Pokemon Go