Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.12.2018 11:59
Hajime Tabata założył JP Games. Reżyser Final Fantasy XV rozpoczyna prace w nowym zespole
621V

Hajime Tabata założył JP Games. Reżyser Final Fantasy XV rozpoczyna prace w nowym zespole

Square Enix pożegnało się z reżyserem Final Fantasy XV i jednocześnie anulowało przygotowanie kilku dodatków. Nie musieliśmy długo czekać na ruch Tabaty, ponieważ Japończyk właśnie potwierdził stworzenie JP Games.

Hajime Tabata od wielu lat był związany z marką Final Fantasy. Uznany deweloper pracował już w roli reżysera przy Before Crisis: Final Fantasy VII i w kolejnych latach przygotowywał między innymi Crisis Core: Final Fantasy VII, Final Fantasy Type-0, Final Fantasy: Brave Exvius, Kingsglaive: Final Fantasy XV, Final Fantasy XV, Monster of the Deep: Final Fantasy XV czy też Final Fantasy XV: Pocket Edition.

DLC do Final Fantasy XV skasowane, Hajime Tabata odchodzi z firmy, koniec wsparcia wersji PC

Mężczyzna chciał jeszcze pracować nad czterema dodatkami do Final Fantasy XV, a jednocześnie w Luminous Production rozpoczęły się prace nad nowym tytułem AAA, jednak Square Enix zdecydowało się zakończyć ten długi romans. Japończyk w połowie listopada odszedł z korporacji.

Teraz Hajime Tabata rozpoczyna swój nowy projekt. Deweloper ujawnił JP Games, które będzie rozwijać przygody od 2019 roku:

„Założyłem własną firmę pod nazwą „JP Games, Inc.

W tej chwili przygotowujemy się do wprowadzenia na rynek w 2019 roku.”

Twórca poprosił jeszcze o pomoc, jednak na jakiekolwiek ruchy od JP Games musimy zaczekać. Pewnie dopiero w kolejnych latach poznamy pierwszą opowieść przygotowywaną przez nowe studio, ale możemy mieć pewność, że gra będzie dostępna już na nowej generacji.

Źródło: Twitter

Tagi: hajime tabata jp games Square Enix

Nie przegap