Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 02.12.2018 14:56
Garfield. Fanowski horror o kocim pożeraczu lasagne ukończony
768V

Garfield. Fanowski horror o kocim pożeraczu lasagne ukończony

Garfield to najprawdopodobniej najsłynniejszy miłośnik lasagne. Ten leniwy, gruby kocur, który skończył w tym roku 40 lat doczekał się wielu produkcji mających na celu jego popularyzacji. Jednak żadna z nich nie była horrorem.

Garfield niejednokrotnie był przenoszony z kart komiksu na wielki ekran - czy to w formie filmu czy to seriali animowanych. Jakiś czas temu artysta tworzący grafiki pixel art o pseudonimie LumpyTouch poświęcił swoje ostatnie prace kotu, którego prawowitym ojcem jest Jim Davis, a wszystko zaczęło się od tego.

I drew Garfield as a Gameboy-styled horror game. Part 2/4 from r/gaming

 

Zainteresowanie tym gifem było tak duże, że LumpyTouch postanowił stworzyć kilkuczęściową animację przedstawiającą wizję "co by było, gdyby istniała gra o Garfieldzie utrzymana w stylistyce horroru?".  Inspiracją dla prac były rysunki Williama Burke, które miały połączyć gry wideo z koszmarami.

Historia rozpoczyna się od momentu, w którym Jon chowa się przed Garfieldem. Jednak z powodu wydzielającego się potu, zmutowany kot jest w stanie wyczuć strach swojego właściciela. Kilka dni temu ukazała się piąta część przedstawiająca finał historii. Poniżej umieszczamy playlistę do całej animacji.

 

 

Tagi: fanart garfield Jim Davis komiks wideo

Nie przegap