Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 01.12.2018 18:20
The Walking Dead: Typhoon czyli zombie przenoszą się do Chin
3183V

The Walking Dead: Typhoon czyli zombie przenoszą się do Chin

The Walking Dead było kojarzone przede wszystkim z komiksami, grami i filmami. Teraz przyszedł czas, aby apokalipsa zombie dotknęła także świat książek. Oto książkowy spin-off serii - The Walking Dead: Typhoon.

W ostatnim czasie fani gier z serii The Walking Dead nie mają łatwego życia. Najpierw anulowano ostatni sezon od Telltale Games, a z kolei Overkill's The Walking Dead zbiera słabe noty.  Nie oznacza to jednak, że ucierpi na tym sama marka, ponieważ już zapowiedziano kolejną produkcję z uniwersum. 

Overkill’s The Walking Dead zawiodło. Słaba sprzedaż, przegląd kosztów i chęć naprawienia gry

The Walking Dead: Typhoon to pierwsza z siedmiu planowanych książek, których fabuła będzie miała na celu odpowiedzieć na pytanie wielu fanów "co się dzieje z resztą świata podczas apokalipsy?. Pierwsza pozycja z cyklu przeniesie akcję do Chin, a historia zostanie napisana  przez Wesleya Chu - autora cyklów Lives of Tao i Time Salvager.

Książka zostanie wydana przez Skybound Books - główny redaktor Sean Mackiewicz wyjaśnia iż celem tego cyklu jest zapewnienie twórcom powieści swobodnego opowiadania fascynujących historii gatunku obecnych w komiksach, filmach, telewizji i grach. The Walking Dead: Typhoon ma się ukazać do 2020 roku.

Tagi: książka powieść spin-off The Walking Dead

Nie przegap