SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.11.2018 21:49
Fallout 76 z permanentnymi banami. Bethesda nie pozwoli na homofobiczne zachowanie
3600V

Fallout 76 z permanentnymi banami. Bethesda nie pozwoli na homofobiczne zachowanie

Bethesda ma sporo problemów z Fallout 76, ale studio nie pozwoli na nieodpowiednie zachowanie na serwerach. Jeden z graczy był nękany przez innych zawodników i firma postanowiła zareagować czyszcząc serwery.

Wszystkie sieciowe produkcje mają problem z niewłaściwym zachowaniem użytkowników. Twórcy w różnorodny sposób starają się reagować i coraz częściej studia decydują się na permanentne bany. Bethesda dołączyła do tego grona.

Fallout 76. Bethesda rozdaje skromne rekompensaty posiadaczom Power Armor Edition

Fallout 76 oferuje serwery na 24 graczy i zainteresowani mogą ze sobą rozmawiać dzięki wbudowanemu komunikatorowi głosowemu. Nie musieliśmy długo czekać, by także Bethesda musiała zmierzyć się z niewłaściwym zachowaniem na serwerach.

W nowym tytule pojawiła się grupa „gejowskich eliminatorów”, którzy postanowili „wyczyścić bezdroża z ciot”, a podczas rozgrywki inni gracze słyszeli teksty typu „wiecie, co zrobiliśmy z takimi jak Wy w przyszłości, zabiliśmy ich”.

Poniżej możecie zobaczyć jedną z takich sytuacji, a warto zaznaczyć, że całe wydarzenie zaczęło się w bardzo niewinny sposób – po prostu gracz określił wygląd drugiego jako „uroczy”. To wystarczyło, by grupa wysokolewelowych postaci zaczęła atakować i wyzywać swoją ofiarę.

Sytuacja została uwieczniona na materiale – Bethesda zdecydowała się początkowo zablokować grupę na trzy dni, ale po dokładnym zbadaniu sprawy, postanowiono zmienić wyrok: gracze zostali na zawsze usunięci z gry. Firma tłumaczy, że „nie będzie tolerować takiego rodzaju zachowań”.

Jeden ze zbanowanych graczy opublikował krótką wiadomość, w której podkreślił, że nie zamierza nikogo przepraszać, ale też nie żywi wielkiej nienawiści do gejów. Była to po prostu „wieczorna zabawa”.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-11-30-bethesda-bans-fallout-76-player-for-life-following-shocking-homophobic-attack

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Fallout 76