Paweł Musiolik Paweł Musiolik 27.11.2018 18:06
Japońskie firmy szukają deweloperów do prac nad grami, które trafią na PS5
1378V

Japońskie firmy szukają deweloperów do prac nad grami, które trafią na PS5

Japońscy deweloperzy oficjalnie zaczęli szukać pracowników do projektów, które trafią na PlayStation 5. Do tej pory, jeśli to robili, to w tajemnicy.

W Japonii raczej nie wiele działo się, by móc wywnioskować, że deweloperzy zabierają się za gry, które trafią na nową generację konsol. Coś jednak się ruszyło (Sony wysyła powoli pierwsze devkity?), gdyż w krótkim odstępie pojawiły się nowe oferty pracy mówiące wprost o kolejnej generacji konsol.

PlayStation 5 coraz bliżej. Sony ma szykować się do ujawnienia konsoli

Jak donoszą japońskie serwisy i blogi, poza Luminous Productions, które szuka pracowników do gry, która trafi na PlayStation 5 (studio szuka kogoś, do modelowania postaci), pojawiła się także oferta pracy studia mieszczącego się w Tokyo, Shibuya.

Prawdopodobnie mowa tutaj o CyGames, pracujące nad Project Awakening. Tokijskie studio szuka planera, który odpowiadać będzie m.in. za walki z bossami, co pasuje do zapowiedzianego na TGS 2018 projektu.

Drugim ogłoszeniem jest oferta pracy ze studia w prefekturze Koto, które szuka tłumacza, planera i osobę odpowiedzialną za nadzór lokalizacji w projekcie, który trafi na nową generację konsol. W tym przypadku ciężko wywnioskować na ten moment o który zespół chodzi.

Niemniej, coś zaczyna się dziać. Miejmy nadzieję, że pierwsza fala gier na nową generację konsol będzie znacznie lepsza niż tytuły, które debiutowały na PS4/XOne.

Źródło: http://blog.hokanko-alt.com/archives/54501877.html

Tagi: Cygames luminous productions playstation 5