Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.11.2018 13:43
Diablo Immortal miało trafić wyłącznie do Chin
889V

Diablo Immortal miało trafić wyłącznie do Chin

Blizzard wciąż gasi pożary związane z zapowiedzią Diablo Immortal. Gra w przyszłym roku zadebiutuje na całym świecie, ale pierwotnie korporacja przygotowywała wyłącznie produkcję przeznaczoną na rynek chiński.

Uniwersum Diablo jest rozwijane przez kilka projektów. Oficjalnie znamy tylko Diablo Immortal, jednak według konkretnych przecieków, Blizzard od kilku lat pracuje również nad Diablo 4. 

Diablo 4 miało czerpać garściami z Dark Souls. Blizzard anulował duży dodatek do Diablo 3

Fani nie są zadowoleni z zapowiedzi Diablo Immortal, ponieważ liczyli na pełnoprawną kontynuację, jednak jak się okazuje – pierwotnie mobilna gra była kreowana wyłącznie dla bardzo szczególnego rynku. Produkcja miała zadebiutować wyłącznie w Chinach.

Trzech anonimowych deweloperów z Blizzarda potwierdza tę historię – Blizzard nawiązał współpracę z chińskim NetEase, ponieważ deweloperzy dobrze znają swoje podwórko i studio miało stworzyć Diablo tylko dla swoich rodaków. Produkowanie projektu wyłącznie na jeden rynek wygląda dziwnie, jednak nie jest to nic nadzwyczajnego – w Chinach znajduje się podobno wielu fanów, którzy chętnie zajęliby się... Testami Diablo Immortal.

Chiński rynek rządzi się swoimi prawami i deweloperzy mogą bez problemu wrzucać do cyfrowych sklepów produkty z „problemami” i dopiero po premierze zajmować się licznymi aktualizacjami, które pomagają usprawnić grę. W rezultacie NetEase mogłoby sprawdzać pozycję na żywym organizmie, a dopiero w późniejszym terminie (po dopracowaniu między innymi płynności animacji) studio mogłoby myśleć o wprowadzeniu Diablo Immortal na pozostałe rynki.

Plany zostały zmienione. Teraz Diablo Immortal to globalny projekt, który w dniu premiery ma prezentować bardzo wysoką jakość.

Źródło: https://gamingbolt.com/diablo-immortal-was-originally-intended-only-for-chinese-audiences-report

Tagi: blizzard diablo immortal NetEase

Nie przegap