Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.11.2018 17:24
Cyberpunk 2077 zaoferuje wielki i zróżnicowany świat
2871V

Cyberpunk 2077 zaoferuje wielki i zróżnicowany świat

CD Projekt RED przygotowuje wielki świat, w którym zatopimy się na długie godziny. W Night City trafimy do zróżnicowanych dzielnic i każda będzie charakteryzować się wieloma drobnymi elementami.

Od dawna nie możemy spojrzeć na nowe materiały z Cyberpunk 2077, ale deweloperzy chętnie opowiadają o tytule. Miles Tost – projektant poziomów – postanowił opowiedzieć o świecie stworzonym na potrzeby wielkiej gry CD Projekt RED.

Xbox One X ulepsza wiele gier. Cyberpunk 2077 i Dying Light 2 na liście!

Już wcześniej CD Projekt RED zapowiedział, że świat Cyberpunk 2077 będzie ogromny. Twórcy pozwolą graczom przemierzać lokacje za pomocą samochodu, więc zespół musiał zadbać o odpowiednie proporcje – nie możemy w trzy minuty przejechać przez całą mapę.

Deweloperzy nie mogą jednocześnie zapomnieć o odpowiednim zróżnicowaniu – w Cyberpunk 2077 nie trafimy do monotonnego świata, ponieważ autorzy zaoferują aż sześć zróżnicowanych dzielnic:

„Sześć dzielnic Night City zaprojektowano tak, by każda była wyjątkowa pod wieloma względami – ich architektura, kultura, atmosfera, ludzie tam mieszkający i ich problemy. Dbamy o to, aby te wszystkie dzielnicy łączyły się w jedno, spójne i wiarygodne środowisko miejskie.”

CD Projekt RED chce mieć pewność, że gracze będą gotowi na przemierzanie wielkiego świata, który będzie zachęcał do eksploracji. Nie w każdym miejscu natrafimy na wielkie budowle – przykładowo Pacifica była początkowo zaprojektowana jako główny ośrodek turystyczny Night City, ale gdy zabrakło funduszy, to w miejscu niedokończonych budowli osiadły się gangi.

„Każda dzielnica ma swoją historię, którą będziecie mogli odkryć. Jest dla nas naprawdę ważne, by pozwolić na tę różnorodność, jednocześnie zachowując ją w głębi naszego świata.”

Nadal nie poznaliśmy ostatecznej daty premiery Cyberpunk 2077. Według plotek tytuł ma trafić na rynek w 2019 roku.

Źródło: https://gamingbolt.com/cyberpunk-2077-will-have-unique-and-varied-districts-that-will-blend-into-one-consistent-city

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077