Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.11.2018 09:43
10. urodziny Mirror's Edge
644V

10. urodziny Mirror's Edge

10 la temu na rynku pojawiło się Mirror's Edge, jedna z najlepszych gier poprzedniej generacji, która szwedzkiemu studiu DICE pozwoliła choć na chwilę pozbyć się łatki ekipy od Battlefielda.

11 listopada 2008 roku, na amerykański rynek trafia Mirror's Edge. Platformowa gra parkourowa w której akcję oglądaliśmy z perspektywy pierwszej osoby, co w połączeniu z bardzo dobry sterowaniem i świetna stylistyką, dało nam jeden z bardziej unikatowych tytułów poprzedniej generacji.

Mirror's Edge Catalyst spełniło oczekiwania twórców gry

W grze wcielaliśmy się z kurierkę Faith Connors, która mimowolnie wplątuje się w sprawę z morderstwem w tle, w utopijnym świecie trzymanym w ryzach przez korporacje. Tutaj zaczyna się nasza walka o poznanie prawdy i uwolnienie się z rąk goniących nasz przeciwników.

Gra zapisała się złotymi literami w historii gier dzięki wyjątkowo udanym elementom platformowym (ze strzelaniem było znacznie gorzej), stylistyce oraz ścieżce dźwiękowej.

Mirror's Edge parę tygodni po konsolowym wydaniu trafiło też na PC-ty, a łączna sprzedaż gry zamknęła się w ponad 2,5 milionach kopii.

Graliście w grę DICE? Jeśli tak, jak ją wspominacie?

Tagi: DICE Sweden (Digital Illusions) Electronic Arts Mirror's Edge pc PLAYSTATION 3 xbox 360

Nie przegap