Paweł Musiolik Paweł Musiolik 11.11.2018 09:38
Pokemon Go ma się coraz lepiej. Przychód większy o 67% w porównaniu do zeszłego roku
1425V

Pokemon Go ma się coraz lepiej. Przychód większy o 67% w porównaniu do zeszłego roku

Za każdym razem gdy pisze się o Pokemon Go, pojawiają się ludzie, którzy pytają "To ktoś w to nadal gra?". I za każdym razem okazuje się, że tak, ktoś w to nadal gra.

Sensor Tower, firma zajmująca się rynkiem mobilnym przygotowała raport dotyczący rynku mobilnego za październik. Skupiono się w nim m.in. na Pokemon Go, które dzięki ciągłym aktualizacjom, zarabia coraz więcej.

Pokémon: Let's Go, Pikachu! / Eevee! na rozbudowanym zwiastunie. Nadciąga wielka opowieść

W porównaniu do października 2017 roku, Pokemon Go zanotowało przychody większe aż o 67%, co daje nam kwotę $73 milionów. Dzięki temu, gra Niantic uplasowała się na 8 miejscu pod względem przychodów za zeszły miesiąc na rynku mobilnym.

33,2% przychodów Niantic w Pokemon Go pochodzi z USA, Japonia to 32,9%. Co ciekawe, więcej kasy studiu przynoszą użytkownicy gry na Androidzie - Google Play to 54% wszystkich przychodów firmy w Pokemon Go.

W kolejnych miesiącach wyniki mogą spaść - idą zimowe miesiące, a ujemna temperatura nie pomaga w korzystaniu z gry. Chyba, że studiom w w przygotowaniu jeszcze jakieś ciekawe pomysły.

Źródło: https://sensortower.com/blog/pokemon-go-revenue-october-2018

Tagi: Niantic Pokemon GO

Nie przegap