Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.11.2018 07:00
Fortnite z niewyobrażalnym wynikiem. Koreańczycy rozpoczęli ofensywę
2268V

Fortnite z niewyobrażalnym wynikiem. Koreańczycy rozpoczęli ofensywę

Epic Games może świętować kolejny sukces. Gracze z kolejnego rynku dołączyli do rozgrywki w Fortnite i w rezultacie produkcja może pochwalić się wyjątkowym wynikiem.

W lutym Epic informowało o jednoczesnej zabawie 3,4 mln graczy na serwerach Fortnite. Twórcy tłumaczyli problemy na serwerach ogromnym zainteresowaniem.

Fortnite i NFL nawiązują partnerstwo. Do gry trafią specjalne skórki

Możemy mieć pewność, że firma od tego czasu znacząco poprawiła infrastrukturę i zadbała o dodatkową moc, ponieważ studio dołączyło do rozgrywki kolejny region. Gracze z Korei Południowej od ubiegłego tygodnia mogą cieszyć się Fortnite: Battle Royale i wydawca gry wpadł na ciekawy pomysł.

W Azji nadal bardzo dobrze radzą sobie kafejki internetowe, więc zdecydowano się na specjalne wydarzenie, które miało zachęcać graczy z Korei do zainteresowania się tytułem. Misja została zakończona sukcesem, ponieważ nowi klienci pozwolili osiągnąć rekord: 8,3 mln graczy jednocześnie grało w Fortnite: Battle Royale!

O jak dużym sukcesie mówimy? 8,3 mln fanów równocześnie biega po mapach Fortnite: Battle Royale, a podczas tego ogłoszenia Steam Spy podało, że około 5 mln klientów gra we wszystkie(!) tytuły na Steam… Zarazem 16 mln graczy posiadało włączoną platformę Valve.

Jak to możliwe? Nie możemy zapomnieć o najważniejszym – Fortnite jest dostępne na PC (Epic nie korzysta ze Steam), PlayStation 4, Xboksach One, Nintendo Switchach i… Urządzeniach mobilnych.  

Warto zaznaczyć, że we wrześniu gra Epic Games osiągnęła rekordową liczbę 78,3 mln unikalnych graczy w jednym miesiącu… Możemy mieć pewność, że wynik ten został już znacząco poprawiony.

Źródło: https://www.vg247.com/2018/11/08/fortnite-hits-concurrent-player-count-over-8-million

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software tweet wynik

Nie przegap