Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.11.2018 20:25
Dragon Quest XI z rewelacyjną sprzedażą. Yuji Horii dziękuje i kusi wizją nowych gier
656V

Dragon Quest XI z rewelacyjną sprzedażą. Yuji Horii dziękuje i kusi wizją nowych gier

Dragon Quest XI to uczta dla fanów gatunku jRPG. Jak się okazuje zdecydowało się wziąć udział w tej role-playowej wyżerce wielu graczy.

Square Enix poinformowało dzisiaj, że sprzedało już ponad 4 miliony kopii Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age.

Yuji Horii, twórca całej serii Dragon Quest, wystosował w związku z tym osiągnięciem wydawniczym następujący komunikat do fanów:

Byłem naprawdę zachwycony, kiedy usłyszałem, że sprzedaż Dragon Quest XI przekroczyła już 4 mln kopii na całym świecie. Kiedy zaczynałem tworzyć pierwszego Dragon Questa ponad 30 lat temu nie mogłem nawet marzyć o takich wynikach i o tym, że seria będzie popularna wśród osób z całego świata. To 11 odsłona serii Dragon Quest, przedstawiająca "opowieść bohatera", która reprezentuje też sobą nowy początek dla całej marki.

Kiedy myślę, że jest już na całym świecie ponad 4 miliony takich bohaterów i że każdy z nich wyruszył na swoją własną przygodę, to przypomina mi o tym, jak cieszę się, że zrobiłem ten tytuł. Chciałbym szczerze podziękować wszystkim, którzy zagrali w Dragon Quest XI - nowym i starszym fanom. Dziękuję wam wszystkim" - napisał Yuji Horii.

Horii napisał o "nowym początku dla marki", a to może oznaczać tylko jedno: więcej gier Dragon Quest! Na radarze majaczy już Dragon Quest Builders 2, kolejna odsłona spin-offów Dragon Quest Monsters a pewnie za jakiś czas usłyszymy też o Dragon Quest XII. Żyć nie umierać, slurp!

Tagi: Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age Square Enix

Nie przegap