Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 03.11.2018 13:33
Sukces PlayStation 4 i Spider-Mana wciąż napędza Sony. Firma prognozuje większe zyski
2496V

Sukces PlayStation 4 i Spider-Mana wciąż napędza Sony. Firma prognozuje większe zyski

Sukces wirtualnego Człowieka Pająka był tak duży, że Sony może sobie pozwolić na większą nonszalancję w kwestii prognozowanych zysków. Ale nie tylko. Firmę napędza cały oddział PlayStation, łącznie z dostępnymi na PS4 grami 3rd party.

Jak podaje agencja Bloomberga, Sony zrewidowało swoje prognozy finansowe na obecny rok fiskalny. To w zasadzie w pełni zasługa PlayStation i sprzedawanych na tę konsolę gier.

PlayStation 4 najchętniej kupowaną konsolą września w Stanach Zjednoczonych. Bardzo dobry miesiąc dla branży

Japońska korporacja zwiększyła przewidywaną kwotę zysków z 5,9 miliardów dolarów (670 miliardów jenow) do kwoty 7,72 miliardów dolarów (870 miliardów jenów). Podobnie z dochodami, które wg. nowych prognoz wzrosną z przewidywanych wcześnie 8.6 trylionów jenów do 8.7.

Jak się okazuje, to w dużej mierze zasługa niepozornego Petera Parkera. Rekordowa sprzedaż i popularność Spider-Mana od Insomniac Games przełożyła się na oszałamiający sukces całej dywizji PlayStation. PS4 zarabia dla Sony również na innych frontach, poprzez gry 3rd party, głównie Fortnite i Call of Duty: Black Ops4, a teraz przewiduje się również świetną sprzedaż Red Dead Redemption 2. Wydawcy muszą dzielić swoje zyski z Sony zarówno ze sprzedaży całych gier, jak i dostępnych poprzez mikrotransakcje wirtualnych dóbr. 

Zresztą cały dział PlayStation jest w zasadzie obecnie głównym koniem pociągowym całego Sony (choć nie jedynym). Na pewno pomaga zachować Japończykom stabilność, zwłaszcza w obliczu mniej pewnych gałęzi działalności firmy, w tym działu zajmującego się produkcją smartfonów. Sam zysk operacyjny PlayStation wzrósł w porównaniu do zeszłego roku o 65%. Jak mówi Damian Thong, analityk Macquarie Group, "to będzie najlepszy rok dla PlayStation, dla gier first party oraz ogólnej dochodowości platformy.'  

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/ps4-success-from-spider-man-and-fortnite-raises-so/1100-6462880/

Tagi: playstation 4 Sony spider-man ps4 wyniki finansowe

Nie przegap