Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.11.2018 17:27
„Prawdziwy Super Mario” zmarł w wieku 84 lat
1206V

„Prawdziwy Super Mario” zmarł w wieku 84 lat

Pod koniec października odbyła się ceremonia pogrzebowa dewelopera nieruchomości, który miał istotny wpływ na Nintendo Mario Segale pozostawił kochającą rodzinę i do końca nie chciał korzystać z dość przypadkowej sławy.

Mario Segale przez lata miał okazję sprzedać lub wynająć tysiące nieruchomości, ale jedna transakcja z 1981 roku sprawiła, że o mężczyźnie będzie pamiętać cały, growy świat. Amerykanin właśnie w tym czasie spotkał się z szefami Nintendo i wynajął im magazyn, który następnie stał się siedzibą Nintendo of America. Twórcy gier początkowo nie mogli pozwolić sobie na luksusy i zalegali z płatnościami, więc w lokum pojawił się sam Mario – właściciel nie był zadowolony z braku pieniędzy, ale po rozmowie zaakceptował obietnicę spłaty długu w późniejszym terminie.

Super Mario Bros. od twórców Minionków. Powstaje nowy film animowany

Shigeru Miyamoto w tym czasie pracował nad Donkey Kongiem i potrzebował imienia dla głównego bohatera, który na początku był znany jako „Jumpman”. Japończyk użył imienia „Mario” jako przydomek po właścicielu i w ostateczności zdecydowano się nie dokonywać kolejnej zmiany.

Mario Segale nie korzystał ze sławy postaci Nintendo, ponieważ w swoim czasie obawiał się, że taka nietypowa reklama może zaszkodzić reputacji jego firmie. Właśnie z tego powodu swoją ostatnią wypowiedź na temat Mario udzielił w 1993 roku.

Mężczyzna osiągnął wiele sukcesów w swojej branży, był cenionym deweloperem i na jego nekrologu pojawiają się znaczące słowa: „zawsze uchylał się od rozgłosu i chciał być znany z tego, co osiągnął”.

Mimo wszystko odnoszę wrażenia fani Mario nigdy nie zapomną, skąd ten ikoniczny bohater otrzymał swoje imię. W sumie nie będę zaskoczony, jeśli Nintendo upamiętni mężczyznę w nadciągającym filmie – jak wiadomo znany heros trafi na wielki ekran.

Źródło: https://www.bbc.com/news/technology-46072339?fbclid=IwAR2BEQ8Cesd_dDUkugxXPMe3t4X0WpJs6G8K0zwsqJPJ8JssfURKRc7um2I

Tagi: mario Mario Segale Nintendo

Nie przegap