SKLEP
Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 02.11.2018 12:07
Red Dead Redemption 2. Strona, która ujawniła przeciek, musi zapłacić milion funtów
2599V

Red Dead Redemption 2. Strona, która ujawniła przeciek, musi zapłacić milion funtów

Oczywiście wszyscy dziennikarze prześcigają się w informacjach na temat Red Dead Redemption 2. Przed premierą wiarygodny przeciek dotyczący produkcji Rockstar był na przysłowiową wagę złota. Jeden z serwisów poznał jednak inne, mniej przyjemne znaczenie tego sformułowania.

O ile teraz poszukiwacze grzebią w plikach dot. RDR 2, żeby wykopać z nich szczegóły odnośnie nadchodzącego Online, o tyle na długo przed premierą części dla samotnego gracza, łowcy informacji szukali wszystkiego, co mogłoby rzucić światło na produkcję.

Red Dead Redemption 2. W Red Dead Online będziemy kupowali nieruchomości oraz wozy

Takimi właśnie łowcami byli dziennikarze znanego brytyjskiego serwisu Trusted Reviews, którzy w lutym tego roku informowali o wielu detalach związanych z RDR2, w tym trybie battle royale, który miałby znajdować się w komponencie multiplayerowym. Jak się okazuje, przeciek bazował na pozyskanej nielegalnie wewnętrznej i poufnej dokumentacji firmy Rockstar. Twórcy gry nie zostawili tego tak sobie i wystąpili z pozwem.

Teraz poinformowano, że w wyniku ugody pomiędzy właścicielem Trusted Reviews, firmą TI Media, a wydawcą gry, czyli Take-Two ci pierwsi zapłacą milion funtów (ok. 5 mln złotych!), które amerykańska korporacja przeznaczy następnie na cele charytatywne.

Ponadto artykuł dotyczący przecieku został zdjęty ze strony Trusted Reviews, a w jej miejscu pojawiły się oficjalne przeprosiny ze strony redakcji. Cóż, jak widać na przykładzie Trusted Reviews, nie każdy przeciek opłaca się publikować. Ich news bardzo słono ich kosztował...

Źródło: https://www.vg247.com/2018/11/01/red-dead-redemption-2-trusted-reviews-leak-settlement/

Tagi: przeciek Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two trusted reviews