Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.10.2018 10:48
Marvel's Spider-Man. New Game Plus z małą obsuwą. Insomniac ujawnia materiały z wczesnej fazy produkcji
1467V

Marvel's Spider-Man. New Game Plus z małą obsuwą. Insomniac ujawnia materiały z wczesnej fazy produkcji

Spider-Man cały czas cieszy się wielkim zainteresowaniem, co potwierdzają rankingi nie tylko sprzedaży pudełkowych wydań, ale również triumfy tego exclusive'a w cyfrowej dystrybucji.

Tym razem nie będziemy jednak mówić o kolejnych zwycięstwach komercyjnych Marvel's Spider-Man. Pora rzucić okiem na proces produkcyjny tej bardzo udanej gry.

Jeden z deweloperów pracujących w Insomniac zaprezentował na swoim Twitterze obrazki przedstawiające bardzo wczesną wersję Nowego Jorku z Marvel's Spider-Man. Możemy tu zobaczyć metropolię jeszcze w fazie projektowania, gdy nie istniały jeszcze tekstury budynków i podłoża.

Josue Benavidez wyjaśnił, że w przygotowaniu gry korzystano z własnego, specjalnego zestawu narzędzi i silnika, z którym zintegrowano takie powszechnie dostępne narzędzia jak program Maya i Houdini. "Pracowaliśmy na czymś w rodzaju mieszanki naszego silnika, Maya i Houdini od wczesnych faz pudełkowej mapy" - wyjaśnił deweloper.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że już za tydzień zostanie opublikowany pierwszy pakiet DLC. Gra doczeka się również jeszcze w tym tygodniu trybu New Game Plus w aktualizacji 1.07. Pierwotnie zakładano, że patch zostanie wydany 17 października, ale doszło do małej obsuwy - aktualizacja ma jednak pojawić się w najbliższych dniach. Oprócz opcji New Game Plus w aktualizacji 1.07 otrzymamy dostęp do 2 świeżych Trofeów oraz nowy poziom trudności Ultimate. Rzeczone Trofea związane są z zaliczeniem gry na poziomie Ultimate i z przejściem jej w New Game Plus.

Tagi: Insomniac Games Sony Computer Entertainment Spider-Man (2018)

Nie przegap