Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 16.10.2018 19:54
Onumisha: Warlords. Zwiastun rozgrywki ukazuje świetnego klasyka
471V

Onumisha: Warlords. Zwiastun rozgrywki ukazuje świetnego klasyka

Kultowa Onimusha w końcu powraca do świata żywych, a przy tej okazji Capcom ponownie zabierze nas na pierwszą przygodę Samanosuke. Świeżutki zwiastun gry ukazuje jej staroszkolną rozgrywkę.

Od debiutu pierwszej odsłony cyklu Onimusha minęło już niemalże równe 18 lat, a zbliżającą się pełnoletność swojej serii Capcom pragnie świętować wypuszczeniem na początku przyszłego roku jej odświeżonej wersji.

11 dziwacznych spin-offów serii Mega Man

Dziś zapewne tylko mała grupka starych wyjadaczy kojarzy ten tytuł, więc pozwólcie, że nieco wam go przybliżę. Gra rozpoczyna się w roku 1560 scenką przedstawiającą nam bitwę o Okehazamę między siłami Imagawy Yoshimoto,i legendarnego już Ody Nobunagi. Podczas starcia ten drugi zostaje zabity strzałą z łuku. Jakiś czas później, główny bohater – Samanosuke – otrzymuje list od księżniczki Yuki z klanu Sait. Ta informuje go o tajemniczych porwaniach tamtejszych służących, podejrzewając o to demony.

Tytuł jest połączeniem stylistyki rozgrywki znanej z cyklu Resident Evil, albowiem to jego spin-offem pierwotnie miał być, z klimatami japońskiej historii z okresu ery Edo. Jeśli szukacie wymagającej produkcji z nastawieniem na rozwiązywanie zagadek i dobrą fabułą, z pewnością powinniście dać Onimushy szansę.

Onimusha: Warlords - Gameplay Trailer - Nintendo Switch

Tagi: Capcom Onimusha: Warlords (2018) remaster zwiastun