Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.10.2018 12:40
Sony twierdzi, że naprawiono problem z wiadomościami zawieszającymi PS4
2090V

Sony twierdzi, że naprawiono problem z wiadomościami zawieszającymi PS4

W sobotę pojawiły się doniesienia o wiadomościach, których treść wywołuje zawieszanie się PS4. Sony po raz pierwszy odniosło się do tego problemu.

Sprawa wydawała się aż niewiarygodna. Chodziło bowiem o to, że pozornie niewinne wiadomości tekstowe od innych użytkowników PSN (przykład takiej wiadomości znajdziecie w naszej galerii) sprawiające, że nasz egzemplarz PS4 się zawieszał i wchodził w pętlę resetowania.

Sony potwierdziło, że faktycznie występował taki bug, który został już naprawiony. Sprawę potwierdził brytyjski oddział Sony PlayStation, który na swoim Twitterze umieścił krótką instrukcję, jak wyciągnąć PS4 z pętli resetowania po otrzymaniu złośliwej wiadomości.

"Naprawiliśmy już ten problem i nie powodował on "brickowania" konsol, tylko wrzucał je w pętle resetowania, z której można ją wyciągnąć w 5 minut. Wystarczy skasować problematyczną wiadomość w aplikacji PS Mobile, wejść w tryb Awaryjny, użyć Opcji 5 i konsola wraca do normalnej pracy".

Najlepszym sposobem na uniknięcie problemów było ustawienie blokady na wiadomości od osób, które nie są naszymi znajomymi na PSN.

Tagi: bug ciekawostki firmware humor ps4 Sony wpadka

Nie przegap