Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.10.2018 13:57
PUBG zaczyna banować sprzęt hakerów. Twórcy walczą z oszustami
1171V

PUBG zaczyna banować sprzęt hakerów. Twórcy walczą z oszustami

Deweloperzy PlayerUnknown's Battlegrounds usunęli już z serwerów 13 mln graczy, jednak niektórzy oszuści wciąż wracają do rozgrywki. Autorzy chcą zablokować dostęp do gry oszustom i już wkrótce rozpocznie się banowanie urządzeń.

PlayerUnknown's Battlegrounds od premiery w programie Wczesnego Dostępu boryka się z problemem oszustów, którzy wykorzystują luki w tytule i psują przyjemność z rozgrywki normalnym graczom. Autorzy zablokowali już 13 mln kont w wersji na PC.

PUBG wprowadza system rangowy. Zwiastun i screeny

Dla niektórych ban nie jest problemem, ponieważ zainteresowani kupują ponownie produkcję, tworzą nowe konta i kolejny raz ingerują w doświadczenie innych graczy. Sytuację doskonale znają deweloperzy, którzy postanowili zainterweniować.

Najnowsza aktualizacja PUBG w wersji na PC wprowadziła nowe „środki zapobiegające oszustom”, jednak dopiero teraz poznajemy szczegóły – jest to uzupełnienie już działającej technologii.

Od 10 listopada PUBG Corp. zacznie banować nie tylko konta hakerów, a ponadto firma nałoży „bana na sprzęt” - takie zakazy zostaną wydane wyłącznie w ostateczności, czyli gdy jeden z oszustów będzie systematycznie wracał na serwery i wciąż niszczył doświadczenie społeczności.

Jest to naprawdę interesująca sytuacja, bo możemy mieć nadzieję, że PUBG w wersji na komputery osobiste zostanie „wyleczony”, a w przyszłości system będzie mógł trafić również na inne platformy.

Źródło: https://wccftech.com/pubg-pc-hardware-ban/

Tagi: ban bany Bluehole Studios hakerzy PlayerUnknown's Battlegrounds pubg