SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.10.2018 12:59
W Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści odwiedzimy wiele pięknych królestw. Twórcy prezentują lokacje
817V

W Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści odwiedzimy wiele pięknych królestw. Twórcy prezentują lokacje

Małymi krokami sympatycy Wiedźmina muszą przygotowywać się na Wojnę Krwi. Przygoda będzie dostępna na rynku pod koniec października, więc CD Projekt RED postanowił przybliżyć królestwa, które odwiedzimy podczas pierwszej przygody.

Na 23 października zaplanowano premierę Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, ale na początku z historią zapoznają się wyłącznie gracze na komputerach osobistych. Tytuł trafi również na PlayStation 4 i Xboksa One, ale premiera na tych platformach odbędzie się dopiero w grudniu.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści – graliśmy w nową grę w uniwersum Wiedźmina

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści zaoferuje 30-godzinną opowieść w uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. CD Projekt RED pozwoli poznać historię, podczas której trafimy do kilku krain, a w trakcie zabawy nie zabraknie dodatkowych zadań – w tym wypadku możemy liczyć na ponad 75 misji.

Autorzy pozwolą poznać nowe lokacje, gracze założą swoje osady, będą rozwijać jednostki, zbudują armię i to wszystko będzie dostępne jako osobna produkcja – wcześniej Wojna Krwi była przedstawiona jako fabularny dodatek do Gwinta.

CD Projekt RED ukazał królestwa, które odwiedzimy w trakcie tej przyjemności, a warto zaznaczyć, że nasze decyzje wpłyną na wszystkie regiony. Twórcy przygotowali 20 zakończeń i tutaj najmniejsze wybory mają wpływ na otaczający graczy świat.

Wojna Krwi

RIVIA

Ziemia ta nierozerwalnie kojarzy się z pewnym białowłosym wiedźminem. Ludzie zapominają jednak, że Rivia znana była w najdalszych zakątkach Kontynentu jako dom niezwykle utalentowanych kowali i rzemieślników na długo, zanim Geraltowi nadano jego przydomek.

Wojna Krwi

LYRIA

O ile Rivię i Lyrię łączy ta sama urodzajna ziemia, różni je sposób jej wykorzystania. Na bogactwo Lyrii składają się przepyszne owoce, warzywa, mięsa i wina — to właśnie jakością tych wyrobów szczyci się tutejsza, pracowita ludność.

Wojna Krwi

MAHAKAM

Można powiedzieć, że za niepozornych początków Mahakamu, kiedy krasnoludy kształtowały góry wiercąc i kując pod powierzchnią ziemi, góry jednocześnie kształtowały krasnoludy. W tej krainie kontrastu, która była i zawsze pozostanie przede wszystkim miasteczkiem górniczym, ośnieżone szczyty kryją rozgrzane do czerwoności kuźnie. To jednak także najbezpieczniejsza krasnoludzka twierdza od Gór Sinych aż po Wielkie Morze — i to pomimo otaczających ją królestw ludzi i potworów zalegających pod ziemią.

Wojna Krwi

AEDIRN

Największe i najpotężniejsze spośród Królestw Północy, Aedirn, szczyci się doskonale rozwiniętą siecią dróg oraz niezachwianym statusem ekonomicznym. Przykładami tego światowej sławy przemysłu są huty z Gulety i Eysenlaan oraz tkalnie Vengerbergu. Mieszkańcy tego regionu to wykształcone osoby o wyrafinowanym smaku, którzy, delikatnie mówiąc, bywają snobami. Kaedweńczyków uważają za chamów i prostaków, wszyscy Rivijczycy to według nich złodzieje, a Lyrijczycy to “tania i dobra siła robocza”. Może to być wina ich króla — Demawend III stale zadziera nosa czym gra na nerwach innych władców. 

Tagi: CD Projekt RED Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści