Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.10.2018 15:49
Metro 2035 Czerwony Wariant już wkrótce w sprzedaży. Nowy rozdział w świecie Glukhovsky’ego
708V

Metro 2035 Czerwony Wariant już wkrótce w sprzedaży. Nowy rozdział w świecie Glukhovsky’ego

Uniwersum Dmitrija Glukhovsky'ego wciąż żyje. W przyszłym tygodniu na polskich półkach sklepowych pojawi się kolejna powieść, która rozszerzy świat i pozwoli lepiej przygotować się na nadciągające Metro Exodus.

Metro Exodus to oczekiwana produkcja rozwijana przez 4A Games. Deweloperzy rozszerzają projekt według zaleceń Dmitrija Glukhovsky'ego i produkcja może okazać się świetnym uzupełnieniem znanych i cenionych opowieści.

Mass Effect: Andromeda Inicjacja trafiła do księgarń. Nowa opowieść w uniwersum BioWare

Sympatycy świata Glukhovsky'ego otrzymają wkrótce szansę zapoznania się z kolejną powieścią. 17 października odbędzie się premiera powieści „Metro 2035: Czerwony Wariant”, za którą odpowiada Siergiej Niedorub.

Historia została zapowiedziana następującymi słowami:

„Metro w Kijowie. Zaprojektowane i zbudowane, by w razie nuklearnej wojny zachować jednolity system organizacji. Szczęśliwie spełniło swoje zadanie, po konflikcie atomowym unikając rozdrobnienia stacji na wiele pomniejszych i rywalizujących ze sobą frakcji. Jest jednak małe ale. W równaniu zjednoczonej postapokaliptycznej społeczności brakuje całej czerwonej linii. Zawalonej gruzem i całkowicie niedostępnej.

Rok 2035, Krzyż. Wspólnota obu ocalałych linii pokojowo egzystuje. Tunele, w większości wolne od zagrożeń nowego świata, są wybawieniem dla ludzi, którzy borykają się jednak z innymi problemami. Przeludnieniem. Biedą.

Stalkerzy Krzyża znajdują nieznanego człowieka, a odkrycie prawdy o jego pochodzeniu staje się motorem napędowym niezwykłej historii.”

Siergiej Niedorub zdecydował się na ciekawy ruch, ponieważ jego bohater nie jest typowym stalkerem, czy też wojownikiem. Twórca zdecydował się osadzić w postapokaliptycznym świecie nauczyciela, który pozwoli spojrzeć na zniszczony świat z szerszej perspektywy.

W Czerwonym Wariancie zostaną podjęte ważne kwestie (polityka, ekonomia, społeczeństwo) kijowskiego metra, a autor nie zapomniał o szczegółowej analizie relacji międzyludzkich. Czytelnicy mogą jednocześnie liczyć na mocną intrygę:

„Co jednak najważniejsze, to prawda stoi zawsze na pierwszym miejscu. Bowiem jest to także powieść o teoriach spiskowych nieustannie wpływających na formowanie rzeczywistości. Tajemnica wreszcie musi zostać odkryta!”

Metro 2035 Czerwony Wariant

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: insignis metro metro 2035 metro 2035 czerwony wariant