SKLEP
Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 07.10.2018 16:05
PlayStation 5 może mieć wsteczną kompatybilność
8456V

PlayStation 5 może mieć wsteczną kompatybilność

Spekulacje o kolejnej generacji konsol nie ustają, podobnie jak marzenia fanów marki PlayStation o wstecznej kompatybilności, żeby mieć dostęp do starszych tytułów z poprzednich konsol. Niewykluczone, że właśnie PlayStation 5 może mieć taką możliwość.

Od lat Sony bardzo niechętnie spoglądało w tym kierunku, forsując swój projekt PlayStation Now. Jednak działania konkurencji oraz zmiany na rynku być może to zmienią, choć dotychczas nic na to nie wskazywało.

PlayStation 5 i Xbox Scarlett z większą liczbą kotletów? Niektórzy twórcy chcą łatwiejszego portowania

Teraz jednak pojawił się promyk nadziei, choć to tylko poszlaka, a nie potwierdzona informacja. Otóż jakiś czas temu Sony zarejestrowało nowy patent, który 2 października zaktualizowało o nowe zapisy. Już sama nazwa patentu jest wymowna - "Remasterowanie i emulacja". Treść patentu z kolei sugeruje systemowe odtwarzanie "w locie" takich elementów jak tekstury z tzw. legacy software (stara aplikacja, program - w tym rozumieniu gra) w wyższej rozdzielczości na nowym urządzeniu. 

To wciąż dość lakoniczna informacja, jednak mogąca świadczyć o zbliżającym się przełomie i prawdopodobnym odtwarzaniu gier z PS4 (a może nawet i PS3) na konsoli kolejnej generacji. Zobaczymy jednak, jak dalej rozwinie się sytuacja, bo oczywiście sam patent nie zamyka sprawy i być może dowiemy się ostatecznie, jak wygląda kwestia wstecznej kompatybilności w trakcie oficjalnego ogłoszenia PlayStation 5.

 

 

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-backwards-compatibility-ps4-games/

Tagi: playstation 5 sony wsteczna kompatybilność