SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.10.2018 13:49
ZEUS - Audio Hideo. Polski raper śpiewa o Hideo Kojimie i Metal Gear Solid
2748V

ZEUS - Audio Hideo. Polski raper śpiewa o Hideo Kojimie i Metal Gear Solid

Hideo Kojima to wybitny twórca inspirujący deweloperów z całego świata. Japończyk wpłynał również na jednego z polskich raperów, który postanowił stworzyć utwór odwołujący się do ojca serii Metal Gear Solid.

Zeus, a właściwie Kamil Rutkowski, to urodzony w 1983 roku Łodzianin, który jest raperem i producentem muzycznym. To członek grupy muzycznej Pierwszy Milion i swoją pierwszą płytę wydał w 2008 roku. Od tego czasu systematycznie nagrywa, a jego najnowszy krążek wpadł do sklepów 28 września – na płycie „Zeus. To pomyłka” natraficie na bardzo ciekawy utwór.

ZEUS - Audio Hideo” podsumowuje zainteresowanie rapera, który od wielu lat zagrywa się w kolejne produkcje z serii Metal Gear Solid. Początkowe słowa z utworu powinni pamiętać wszyscy czytelnicy naszego portalu – w 2016 roku na gali The Game Awars padły te znaczące słowa:

„Last year, I thought I lost everything. But I didn't lose anything, thanks to all of you."

Zeus w świetny sposób wykorzystuje te słowa, by następnie rapować o swoim życiu, Kojimie, a na teledysku pokazuje kolekcję konsol PlayStation oraz gier z uniwersum Metal Gear Solid. Nawet początek filmu jest wymowny – karton! Kawałek Rutkowskiego zawiera nawet słowa Geoffa Keighley'ego, który podsumował problemy Kojimy.

Pewnie nie każdemu spodoba się przedstawiona muzyka, ale muszę docenić pomysł. Zeus w świetny sposób pokazuje słuchaczom swoją pasję, a stylizowany teledysk również wygląda ciekawie.

Dzięki, Nikodem!

Tagi: geoff keighley hideo kojima muzyka raper Zeus