Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.09.2018 14:37
"Pokochają mnie, gdy będę martwy" na Netflix
452V

"Pokochają mnie, gdy będę martwy" na Netflix. Zwiastun i data premiery dokumentu o projekcie Orsona Wellesa

Netflix przedstawił konkretne informacje dotyczące „Pokochają mnie, gdy będę martwy”. Jest to dokument, który przedstawi światu prace Orsona Wellesa nad swoim największym filmem. Jak wiadomo "Druga strona wiatru" również trafi na Netflix.

"Pokochają mnie, gdy będę martwy" to dokument przygotowany przez Morgana Neville'a, zdobywca nagrody Akademii Filmowej („O krok od sławy”), który przedstawi widzom ostatnie 15 lat życia legendarnego reżysera Orsona Wellesa. Twórca w tym czasie starał się stworzyć „Drugą stronę wiatru”.

House of Cards 6 na zwiastunie. Claire dochodzi do głosu

"Druga strona wiatru" jest sporą ciekawostką. W 1970 roku Orson Welles, twórca „Wojny światów” i „Obywatela Kane'a”, rozpoczął pracę nad swym ostatnim dziełem. Autor miał jednak od samego początku spore problemy z ukończeniem produkcji, więc jego realizacja przeciągnęła się do 1976 roku i nigdy nie została zakończona. Film wciąż nie został wydany.

Wszystko zmieni się już 2 listopada – wtedy odbędzie się premiera „Drugiej strony wiatru” na Netflix. Ponad 1000 filmowych rolek taśmy z nagrań aż do 2017 roku znajdowało się w paryskich skarbach, jednak Frank Marshall i Filip Jan Rymsza podjęli starania o dokończenie wizji Wellesa... Po 30 latach od śmierci autora.

Netflix w ciekawy sposób dba o projekt – nie tylko zobaczymy „Drugą stronę wiatru”, ale otrzymamy również konkretną wiedzę na temat samego projektu w „Pokochają mnie, gdy będę martwy”. Obie produkcje będą dostępne od 2 listopada.

Poniżej możecie zapoznać się z dwoma zwiastunami.

Tagi: drugą stronę wiatru netflix pokochają mnie gdy będę martwy