Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.09.2018 10:29
Spacelords drugą grą, która obsłuży cross-play między PS4, PC, Xboksem One
633V

Spacelords drugą grą, która obsłuży cross-play między PS4, PC, Xboksem One

Po wielu miesiącach krytyki, Sony zdecydowało się umożliwić wspólną grę posiadaczy PS4 z graczami grającymi na Xboksie One i Switchu. Na razie w Fortnite, ale wkrótce powinny do tego grona dołączyć kolejne gry.

Nie powinno nikogo dziwić, że akurat pierwszym tytułem był Fortnite, bez dwóch zdań najpopularniejsza gra na rynku w tym momencie. W kolejce ustawiają się jednak kolejni deweloperzy, a niektórzy z nich są już po pierwszych rozmowach z Sony.

Raiders of The Broken Planet przegrało. Gra zmienia nazwę i jest dostępna za darmo

Spacelords, które wcześniej było znane jako Raiders of the Broken Planet, może być drugim tytułem, który obsłuży pełny cross-play. W rozmowie z redakcją WCCFTech,

Spacelords aktualnie wspiera cross-play między PS4 i PC, a także Xboksem One, Windowsem 10 oraz Steamem. Poszerzenie tej opcji o pozostałe platformy jest dla nas bezproblemowe i pożądane - jedna, duża społeczność graczy to coś czego chcemy. Aktualnie rozmawiamy i współpracujemy z Sony by wypuścić odpowiednią aktualizację. Wkrótce powinniśmy wiedzieć więcej w tym temacie.

Taki ruch dla Spacelords byłby znaczącym ułatwieniem, zwłaszcza na konsolach, gdzie odrodzenie nie okazało się takim sukcesem na PC (liczba graczy zwiększona 10-krotnie). Pozostaje więc czekać na odpowiednią zapowiedź i późniejszą aktualizację.

Źródło: https://wccftech.com/mercurysteam-sie-crossplay-spacelords/

Tagi: MercurySteam pc playstation 4 Spacelords xbox one