Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.09.2018 19:00
Nintendo Switch Online wciąż krytykowane. Save'y nie będą od razu kasowane po zakończeniu subskrypcji
957V

Nintendo Switch Online wciąż krytykowane. Save'y nie będą od razu kasowane po zakończeniu subskrypcji

Spora część posiadaczy Switch nie jest zachwycona z abonamentu Nintendo Switch Online. Japońska korporacja próbuje uspokoić takie osoby.

Jedną z "kości niezgody" są w przypadku Nintendo Switch Online kopie zapasowe save'ów. Jak wiadomo dostęp do takiej opcji mamy tylko po wykupieniu subskrypcji. Po zakończeniu opłacania abonamentu takie kopie zapasowe stanów gier mają zostać usunięte. 

Nintendo wyjaśnia jednak w tym przypadku, że do skasowania save'ów w Save Data Cloud dochodzić będzie dopiero po 180 dniach od zakończenia subskrypcji danej osoby. Wystarczy zatem odnowić abonament np. w 179 dniu przerwy, by uzyskać pełen dostęp do zabezpieczonych save'ów.

Niestety pewne gry (np. Splatoon 2 i Dark Souls: Remastered) nie będą kompatybilne z funkcją Save Data Cloud. Nintendo twierdzi, że to w związku z obawami o próby przerabiania takich plików.

Poniżej mamy też nowy zwiastun Nintendo Switch Online, kupiający się na klasycznych tytułach z NES, które dostępne będą jako bonus dla subskrybentów. Jak widać jednak po ocenach ujemnych (kciukach w dół) sporo graczy nie przekonało się do takiej oferty.

 

 

Tagi: