Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.09.2018 10:28
Nowa gra twórcy The Last Guardian to bardzo odległy temat
874V

Nowa gra twórcy The Last Guardian to bardzo odległy temat. Premiera dopiero na PlayStation 5?

Fumito Ueda nie zamierza się śpieszyć z nową produkcją. Twórca pracuje nad dużym tytułem, jednak aktualnie trwa proces wypróbowywania najróżniejszych koncepcji.

Twórcy często śpieszą się z kolejnymi odsłonami swoich udanych produkcji, chcą zarobić na znanej marce, jednak Fumito Ueda nie należy do tego grona. Japończyk zawsze szanuje swój czas i ze spokojem rozwija kolejne przygody.

Autor ICO i Shadow of the Colossus opublikował tajemniczą grafikę. Czy to nowa gra Fumito Uedy?

Identyczną sytuację widzimy w przypadku jego wciąż tajnego projektu. Deweloper po zakończeniu prac nad The Last Guardian rozpoczął przygotowanie kolejnej gry, jednak nie możemy tutaj mówić o przyspieszonej produkcji.

Okazuje się, że tytuł wciąż znajduje się w fazie „prób” i na tym etapie jego zespół sprawdza najróżniejsze koncepcje, które mogą, ale oczywiście nie muszą, znaleźć się w ostatecznej wersji przygody.

Fumito Ueda podkreślił, że teraz ekipa buduje fundament pod dużą opowieść, którą porównamy z innymi historiami Japończyka:

„Na początku opracowujemy podstawy i następnie przekształcimy je w stabilny produkt. Tym razem jest to nasze wyzwanie. To co robimy nie jest grą indie. Dążymy do czegoś w skali Ico, Shadow of the Colossus i The Last Guardian.”

Deweloper podkreślił, że Ueda nie pracuje nad kontynuacją, ponieważ kolejny raz zdecydował się na stworzenie nowego IP. Jego studio „znacznie rozbudowuje systemy”, które pozwolą stworzyć wielką produkcję.

Nie możemy w tej sytuacji liczyć na rychłą premierę. Fumito Ueda w spokoju rozwija pozycję, więc pewnie nie powinniście oczekiwać gry jeszcze na tej generacji.

Źródło: https://gematsu.com/2018/09/fumito-uedas-next-project-underway-rivals-the-scale-of-previous-titles

Tagi: