Paweł Musiolik Paweł Musiolik 27.08.2018 21:27
Kolejny remake Resident Evil? Capcom uważa, że to nie jest wcale głupie
1034V

Kolejny remake Resident Evil? Capcom uważa, że to nie jest wcale głupie

Capcom chce po wydaniu Resident Evil 2 zabrać się za kolejne remake'i. niektórzy liczą na Resident Evil 3: Nemesis. A Capcom nie wyklucza, że zabierze się za... ponowne odnowienie Resident Evil.

Capcom aktualnie całe siły przerobowe wkłada w dwie produkcje - Devil May Cry 5 oraz Resident Evil 2. Obie produkcje zostały odebrane nad wyraz dobrze i cieszą się gigantycznym zainteresowaniem. Capcom myśli już co dalej.

Resident Evil 2. Nowe wideo pokazuje starcie z Birkinem

Redaktor serwisu GameInformer zapytał reżysera z ramienia Capcomu - Kazunori Kadoi - o dalsze plany. Najbardziej interesowało go to, czy ponowne odświeżenie pierwszego Residenta, który doczekał się przecież świetnego Remake'u na GameCube'ie, ma sens. I tu odpowiedź może zaskakiwać.

Zdecydowanie upłynęło już wystarczająco czasu od premiery Resident Evil REmake, więc nie byłby to tak głupi pomysł by zrobić remake remake'u. Osobiście uważam, to za interesujący pomysł.

Kadoi zapytany został także o Sweet Home, grę, która dała początek Residentowi.

Jeśli chodzi o Sweet Home, nie mamy praw do tej marki. Gra powstała w oparciu o film, więc prawa nie należały do nas. Dlatego też zabraliśmy się za Resident Evil.

Jeśli mielibyście wybierać, to Resident Evil czy Resident Evil 3: Nemesis w takiej grafice jak RE2?

Źródło: https://www.gameinformer.com/gamescom-2018/2018/08/24/capcom-it-wouldnt-be-totally-laughable-to-remake-the-re-remake

Tagi: capcom Resident Evil Virgin Interactive

Nie przegap