Paweł Musiolik Paweł Musiolik 07.08.2018 10:59
Final Fantasy XV najszybciej sprzedającą się odsłoną serii
618V

Final Fantasy XV najszybciej sprzedającą się odsłoną serii

Final Fantasy XV sprzedaje się tak dobrze, że Square co chwilę może świętować. Tym razem ogłoszono, że piętnastka jest najszybciej sprzedającą się odsłoną serii.

Jak powszechnie wiadomo, Final Fantasy XV miało wyjątkowo trudną drogę do premiery. Kilka długich lat pozostawania w zamrożeniu jeszcze jako Final Fantasy Versus XIII. Potem kolejne kilka lat produkcji, przesuwanie premiery i późniejsze uzupełnianie gry przez aktualizacje.

Ekipa odpowiedzialna za Final Fantasy XV szuka ludzi do projektu na nową generację konsol

Nie zraziło to jednak graczy. Zmieniony styl rozgrywki pozwolił Final Fantasy XV przyciągnąć młodszych graczy i osoby, które nigdy w serię nie grały. Dzięki temu, Final Fantasy XV wyjątkowo szybko pozwoliło Square zarobić. Od początku mówiono też, że tempo sprzedaży jest wyjątkowo dobre, co potwierdzają nowe dane.

Według nich, Final Fantasy XV sprzedało się w 7,7 milionie sztuk, stając się najszybciej sprzedającą się grą w całej serii. Aktualnie piętnastka jest na czwartym miejscu jeśli chodzi o łączną sprzedaż. Najlepiej sprzedało się do tej pory Final Fantasy VII (11 milionów), Final Fantasy VIII (niecałe 9 milionów) oraz Final Fantasy X (około 8 milionów). Można więc zakładać, że Final Fantasy XV ostatecznie może wyprzedzić nawet Final Fantasy VIII.

Co ciekawe, Final Fantasy XV jest także najlepiej sprzedającą się grą z całej serii w USA, przebijając wynik 2 milionów. Sprzedaż będzie rosła. Square ma w planach kolejne aktualizacje oraz fabularne dodatki, które będą pojawiać się do końca pierwszej połowy 2019 roku.

Tagi: Final Fantasy XV pc playstation 4 Square Enix Xbox