Paweł Musiolik Paweł Musiolik 01.08.2018 13:21
Nie umiesz grać w Fortnite? Profesjonalny trener już czeka
1203V

Nie umiesz grać w Fortnite? Profesjonalny trener już czeka

Fortnite Battle Royale stało się takim hitem, że niektórzy postanowili zarabiać na nauce grania. Gracze radzący sobie znacznie lepiej niż inni postanowili wykorzystać, że w Fortnite gra mnóstwo dzieci i zacząć udzielać lekcji gry.

Jeśli was dziwi informacja o tym, że są ludzie, którzy płacą za naukę gry w Fortnite, to informujemy was, że to nowy trend w USA. Fortnite stał się tak popularny, że jest masowo ogrywany głównie przez nastoletnie dzieci. Te oczywiście chciałyby być najlepsze, ale często po prostu sobie nie radzą. A to prowadzi do stygmatyzacji pośród rówieśników.

Fortnite na Androida z czasową wyłącznością na Samsungu Galaxy Note 9?

Co robią rodzice? Masowo wykupują lekcje gry u lepszych graczy. Niektórzy inkasują 50 dolarów za 4 godziny lekcyjne, inni liczą sobie godzinową stawkę na poziomie 20 dolarów. Rodzice chętnie na to przystają, wszystko po to, by ich pociechy czasami nie były obśmiewane w szkołach, że nie radzą sobie z grą.

Presja nie objawia się w tym, że w Fortnite trzeba grać. Chodzi o to, by być w grze wyjątkowo dobrym. Można sobie wyobrazić, co przeżywają słabsze dzieci w szkołach.

Powiedział jeden z brytyjskich rodziców. Co ciekawe, nauczający autentycznie się dziwią, że ktokolwiek chce płacić za lekcje gry wideo.

To coś nierealnego. Mój ojciec nigdy by nie zapłacić za to, by ktoś uczył mnie grać w gry.

Powiedział 18-letni Logan Werner grający profesjonalnie w zespole Gankstars. Co ciekawe, artykuł, który zamieszczono na WSJ.com ma jedną cechę wspólną - większość dzieci pobierających lekcje ma około 10 lat, a ich rodzice nie narzekają na brak gotówki. Można się więc zastanawiać, czy to nie jest nowa forma rozpieszczania. W myśl - wszystko by moje dziecko przypadkiem nie napotkało problemów w życiu. Czy to słuszna droga - sami oceńcie.

Źródło: https://www.wsj.com/articles/ready-aim-hire-a-fortnite-coach-parents-enlist-videogame-tutors-for-their-children-1533046708

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Publishing Nintendo Switch pc playstation 4 Xbox