Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 25.07.2018 16:10
FIFA 19. EA Sports chce przenieść cieszynki z Fortnite'a
638V

FIFA 19. EA Sports chce przenieść cieszynki z Fortnite'a

FIFA zawsze stawia na realizm - zarówno pod względem wizualnym jak i od strony rozgrywki. Dlatego co roku możemy zobaczyć nowe cieszynki, które są znakiem rozpoznawalnym dla danego piłkarza po strzelonej bramce.

Coraz częściej można zauważyć, jak wielu piłkarzy w wolnym czasie ma styczność z grą Epic Games - Fortnite. Przykładowo Antoine Griezmann na mistrzostwach świata w Rosji po udanym wykonaniu rzutu karnego w wielkim finale odtworzył taniec "Take The L". A jak wiadomo cieszynki to także elementy, które są odwzorowywane w grach z serii FIFA. 

FIFA 19. Nowe filmy prezentują nowe mechaniki

Taniec Antoine'a Griezmanna to nie odosobniony przypadek - piłkarzy odtwarzających ruchy z Fortnite'a jest więcej i jest to coraz częstsze zjawisko.

Dyrektor kreatywny, Matt Prior wyznał, że EA Sports zauważyło co robią piłkarze po strzelonej bramce, a jak wiadomo w serii FIFA liczy się autentyczność.

 Jeżeli widzicie coś w prawdziwym świecie, my chcielibyśmy to przenieść do gry. Wiecie, „It's in the game”

Niestety cieszynki wykonywane przez zawodników nie zostały wymyślone przez nich - są to ruchy przeniesione z gry Fortnite - a z tym może być problem, ponieważ podchodzi to pod wykorzystanie elementów, do których prawa ma Epic Games.

Z cieszynkami mogą być jakieś problemy licencyjne, ale zawsze próbujemy jak najwierniej odtwarzać realny świat piłki nożnej. W szczególności odnośnie tych nie jestem pewien, czy będą z tym problemy licencyjne.

Stosujecie charakterystyczne cieszynki po strzeleniu gola? Chcielibyście wykonywać tańce z Fortnite'a w Fifie 19?

Źródło: https://okaycool.ca/2018/07/24/ea-sports-wants-fortnite-celebrations-fifa-19/

Tagi: Electronic Arts electronic arts canada FIFA 19 nintendo switch pc playstation 3 playstation 4 wideo xbox 360 xbox one