Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 20.07.2018 14:50
Finały ESL Mistrzostw Polski odbędą się na Poznań Game Arena 2018
177V

Finały ESL Mistrzostw Polski odbędą się na Poznań Game Arena 2018

Siedemnasty sezon ESL Mistrzostw Polski jest już w toku. Właśnie ogłoszono, gdzie odbędą się finały rozgrywek trwających od lipca do października.

ESL Mistrzostwa Polski to najbardziej prestiżowe rozgrywki narodowe, w których biorą udział najlepsi zawodnicy z całego kraju w grach takich jak FIFA, League of Legends, Hearthstone czy Counter-Strike: Global Offensive. Pula nagród w jednym sezonie wynosi 260 tysięcy złotych.

Warsaw Games Week. Tegoroczna edycja została odwołana

12-14 października odbędzie się kolejna edycja targów Poznań Game Arena. W tym roku będzie to także miejsce, w którym odbędą się finały prestiżowych rozgrywek ESL. Oprócz Mistrzostw Polski, ESL podczas PGA 2018 w Hali 5 zorganizuje finały nowych rozgrywek wchodzących w skład ESEA -  ESL Pro European Championship. Weźmie w nich udział 10 zespołów, które zdobyły najwyższe podium w mistrzostwach swojego kraju. Najlepsze 4 drużyny uzyskają awans do finałów. Liczba slotów dla poszczególnych krajów w ESL Pro European Championship przedstawia się następująco:

  • Polska – 1 slot zaproszenie do turnieju + 1 slot w eliminacjach online
  • Niemcy, Francja, Wielka Brytania – 2 sloty w eliminacjach online
  • Hiszpania, Państwa Półwyspu Bałkańskiego, Włochy, Turcja, Państwa Beneluksu – 1 slot w eliminacjach online

Turniej odbędzie się na przestrzeni dwóch dni, które będą transmitowane. Mecze finałowe drabinki przegranych i wielki finał zostaną rozegrane w niedzielę 14 października. Dwie najlepsze drużyny ESL EPEC, które awansują do spotkania finałowego i nie posiadały już wcześniej takiej możliwości, otrzymają bezpośredni slot do Relegacji ESEA. W puli nagród całego turnieju do wygrania jest ponad 300 000 złotych (70 000 euro).

Źródło: http://www.gamearena.pl/pl/news/pga_i_esl_lacza_sily/

Tagi: e-sport esl mistrzostwa polski pga Poznań Game Arena

Nie przegap